Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
radio maryja
17.02.2012 10:25

Ojciec Rydzyk wyjęty spod prawa? Tak uważa poseł opozycji

Według Andrzeja Rozenka redemptorysta powinien być zarejestrowany jako lobbysta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

- _ Nie umiem pojąć, dlaczego ten pan, Tadeusz Rydzyk, jest wciąż zapraszany na komisję kultury i uczestniczy w jej obradach jak jakiś zły duch _- powiedział Andrzej Rozenek w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu Zet. Dodał, że jego zdaniem redemptorysta powinien zarejestrować się jako lobbysta.

- Na komisję można zaprosić każdego, ale to źle wygląda, jeżeli komisja debatuje, a człowiek którego sprawa dotyczy tam przebywa. Tadeusz Rydzyk nie jest zarejestrowanym lobbystą, a przecież przyjęliśmy ustawą o lobbingu. Jeżeli ktoś przychodzi w swojej sprawie na komisję to powinien być lobbystą, zarejestrowanym i wtedy nie ma problemu - uważa Rozenek.

Jego zdaniem Tadeusz Rydzyk jest osoba _ trochę wyjętą spod prawa _, przez co _ szkodzi wizerunkowi Sejmu, i wizerunkowi przestrzegania prawa w tym kraju _.

Dodał, że przyczyną odmowy miejsca Telewizji Trwam w multipleksach krajowej telewizji naziemnej było niespełnienie wymogów koncesyjnych. - _ Radio Maryja i telewizja „Trwam” powinny istnieć bo są potrzebne pewnej części społeczeństwa. Proces koncesyjny ma swoje zasady, których należy przestrzegać. Jeżeli jakaś firma nie przestrzega tych zasad, nie ma prawa otrzymać koncesji. Z tego co wiem w dokumentach złożonych przez telewizję „Trwam” były bardzo poważne luki _- podsumował poseł Ruchu Palikota.

O Ojcu Rydzyku czytaj w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: radio maryja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz