Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Okręty rosyjskie naprzeciwko chińskich

0
Podziel się:

Flota rosyjska wysłała na wody Morza Japońskiego 11 okrętów, jeden podwodny i samoloty.

Okręty rosyjskie naprzeciwko chińskich
(imago stock&people/EAST NEWS)
bEEjvAlh

Chiny i Rosja rozpoczęły wspólne ćwiczenia marynarki wojennej na Morzu Japońskim. Pekin podkreśla, że chce zacieśniać relacje ze swoim największym zagranicznym partnerem.

Manewry wzbudziły jednak zaniepokojenie innych krajów regionu. Ćwiczenia odbywają się w Zatoce Piotra Wielkiego u wybrzeży Rosji. Ze strony chińskiej biorą w nich udział cztery niszczyciele, pięć fregat i jeden okręt zaopatrzeniowy.

Flota rosyjska wysłała na wody Morza Japońskiego 11 okrętów, jeden podwodny i 2 samoloty. Szef sztabu generalnego Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej generał Fang Fenghui zapowiadał wcześniej, że ćwiczenia mają na celu zacieśnienie relacji z Rosją i _ nie są skierowane przeciwko żadnemu krajowi _.

bEEjvAlj

To odpowiedź na wątpliwości Japonii i Filipin, które toczą z Chinami coraz ostrzejsze spory o wyspy na Morzu Wschodniochińskim i Południowochińskim.

Zdaniem chińskich mediów państwowych, manewry _ są reakcją na japońsko-amerykański sojusz wojskowy _. Japonia i Stany Zjednoczone przeprowadziły wspólne ćwiczenia w w zeszłym miesiącu. W przypadku Rosji i Chin to już druga seria manewrów na Morzu Japońskim. Potrwają do przyszłego piątku.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja i Chiny podpisują kontrakt warty 60 miliardów dolarów Putin żartuje, że jego bliski współpracownik, prezes Rosnieftu Igor Sieczyn spędza więcej czasu w Chinach niż w Rosji.
Putin pobrzękuje szabelką, zapowiedział... Prezydent Rosji chce stale utrzymywać okręty w syryjskim porcie. Śródziemnomorska eskadra składa się z 16 okrętów.
bEEjvAlK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)