Notowania

Przejdź na
lotnictwo w polsce
30.08.2012 23:14

OLT Express spowodowało kontrolę w ULC. Nowak ma plan

ULC 27 lipca zawiesił koncesję lotniczą spółce OLT Express Regional, a 1 sierpnia - OLT Express Poland.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

W Urzędzie Lotnictwa Cywilnego trwa kontrola, która ma na celu sprawdzenie procesu przyznawania przez ULC koncesji liniom lotniczym - poinformował minister transportu Sławomir Nowak. Dodał, że po kontroli nie wyklucza wniosków personalnych.

Nowak odpowiadał na pytania posłów zadane w związku z informacją przedstawicieli rządu ws. Amber Gold - spółka ta była m.in. inwestorem upadłych linii - OLT Express Regional oraz OLT Express Poland - z grupy OLT Express. Pytania posłów dotyczyły również okoliczności przydzielenia przez ULC koncesji na wykonywanie przewozu lotniczego dla OLT Express.

_ - W sierpniu tego roku skierowałem bardzo szczegółową i kompetentną kontrolę do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, która bada cały proces przyznawania koncesji. Po tym procesie kontrolingu, który jest obecnie w ULC, będę proponował Wysokiej Izbie również kolejne wnioski, być może nawet personalne _ - powiedział Nowak w Sejmie.

Przypomniał, że resort zaproponuje zmiany, które zwiększą uprawnienia szefa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Chodzi o to, aby prezes ULC - którego urząd jest niezależnym regulatorem - miał inne sankcje, niż wyłącznie zawieszenie bądź odebranie przewoźnikowi koncesji na wykonywanie lotów pasażerskich z powodu niespełnienia pewnych wymogów finansowych przez przewoźników. Dodał, że resort zaproponuje, aby wyposażyć szefa ULC w sankcje m.in. finansowe.

Kolejna zmiana ma dotyczyć obligowania Krajowego Rejestru Sądowego do informowania ULC o zmianach w strukturze kapitałowej przewoźników operujących na naszym rynku.

ULC 27 lipca zawiesił koncesję lotniczą spółce OLT Express Regional, a 1 sierpnia - OLT Express Poland.

Czytaj więcej w Money.pl
Lotnisko w Krakowie bije rekordy. Mimo bankructwa Lotnisko Kraków Airport w tym roku znacznie przekroczy 3 mln odprawionych pasażerów - prognozuje prezes portu Jan Pamuła.
Polecą głowy za Amber Gold? Premier wskazuje winnych Donald Tusk odniósł się do współpracy swego syna Michała z liniami lotniczymi OLT Express.
"Zarzut oszustwa jest tu bardzo istotny" Gdańska prokuratura okręgowa postawiła zarzut oszustwa znacznej wartości prezesowi Amber Gold Marcinowi P.
Tagi: lotnictwo w polsce, sławomir nowak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz