Notowania

broń
02.04.2013 18:55

ONZ uchwalił traktat o broni. Oni go nie chcą

Rynek międzynarodowego handlu bronią na świecie wart jest około 70 miliardów dolarów rocznie. Największymi eksporterami broni są Stany Zjednoczone i Rosja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło pierwszy w historii traktat o handlu bronią na świecie. Jego celem jest utrudnienie dostępu do broni terrorystom i grupom przestępczym.

ONZ-etwoski traktat o handlu bronią został uchwalony przytłaczająca większością głosów. Opowiedziały się za nim 154 kraje, sprzeciwiły trzy - Iran, Syria i Korea Północna. 23 państwa wstrzymały się do głosu, wśród nich Rosja.

Przyjęty przez ONZ traktat zakazuje eksportu broni konwencjonalnej do krajów objętych międzynarodowym embargiem oraz państw gdzie może ona być użyta do popełnienia ludobójstwa, zbrodni przeciwko ludzkości, zbrodni wojennych lub aktów terroryzmu. Sygnatariusze traktatu muszą też zastosować środki uniemożliwiające przenikanie broni na czarny rynek.

Rynek międzynarodowego handlu bronią na świecie wart jest około 70 miliardów dolarów rocznie. Największymi eksporterami broni są Stany Zjednoczone i Rosja. Na dalszych miejscach znajdują się Chiny, Ukraina, Niemcy i Francja.

Czytaj więcej w Money.pl
Poufny raport. To oni dostarczają broń do Syrii Wbrew decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ, która zabrania im eksportu uzbrojenia, to Iran sprzedaje broń do Syrii.
Nie ma zgody na zniesienie embarga na broń Polskie MSZ podało, że w spotkaniu, które odbyło się w piątek i sobotę w stolicy Irlandii, uczestniczył minister Radosław Sikorski.
Czy to była broń chemiczna? 6 osób nie żyje Specjalny wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej spotkał się rano w Damaszku z sześcioosobową delegacją przedstawicieli syryjskiej opozycji.
Tagi: broń, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz