Notowania

telefony
20.12.2010 07:16

Operatorzy zarabiają na sztucznym ruchu

Zagraniczne firmy tracąc, mogą blokować numery abonentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Minute/Dreamstime)

Na nierównym traktowaniu operatorów telekomunikacyjnych zarabiają nowi gracze na polskim rynku. Międzynarodowi operatorzy, którzy tracą na tym miliony, zdobywają listy polskich numerów, które zostały przeniesione ze starych do nowych operatorów, czyli np. z Plusa, Ery i Orange do Play lub W Rodzinie.

Zagraniczne firmy są gotowe zablokować połączenia do całych grup polskich abonentów, by nie stać się ofiarami oszustwa, jakim jest sztuczny ruch - pisze o tym _ Dziennik _.

Urząd Komunikacji Elektronicznej przyznaje, że zna problem, ale zdaniem jego rzecznika Piotra Dziubaka nie ma sygnałów, aby przez sztuczny ruch cierpieli indywidualni klienci.

Jednak oficjalne dokumenty urzędu mówią co innego. Problem sztucznego ruchu zauważyła Anna Streżyńska i jesienią zaproponowała wszystkim operatorom podpisywanie specjalnego aneksu antyfraudowego. Napisała nawet _ - Zjawisko sztucznego ruchu może nieść negatywne skutki dla współpracy międzyoperatorskiej z operatorami spoza Polski, jak również skutkować możliwością naruszania praw użytkowników końcowych przebywających na terenie Polski oraz poza jej granicami _.

W kolejnym punkcie Anna Streżyńska diagnozuje również przyczyny sztucznego ruchu, który jest generowany przy wykorzystaniu - _ efektów działań regulacyjnych polegających na różnych poziomach stawek MTR pomiędzy sieciami oraz mechanizmów przenoszalności numerów w sieciach stałych i ruchomych _.

Czytaj w Money.pl

Tagi: telefony, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz