Notowania

turystyka w polsce
25.10.2013 11:26

Opłata miejscowa w Zakopanem idzie w górę

Burmistrz miasta szacuje, że dzięki podwyżce roczne wpływy do miejskiego budżetu wzrosną o około 400-450 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Klag/REPORTER)

Od nowego roku wzrośnie do 2 zł z 1,7 zł opłata, którą płaci każdy turysta w Tatrach - ogłosił burmistrz Janusz Majcher. Dodał, że dzięki podwyżce roczne wpływy do miejskiego budżetu wzrosną o 400-450 tys. zł.

_ - Zakopane ma najniższą opłatę miejscową ze wszystkich miejscowości turystycznych w Polsce _ - argumentował na konferencji prasowej burmistrz. Majcher uważa, że podwyżka stawki o 30 groszy nie zniechęci turystów do przyjazdu w Tatry. _ - To nie jest kwota, która waży na decyzji o wyjeździe na urlop _ - powiedział.

Burmistrz szacuje, że dzięki podwyżce roczne wpływy do miejskiego budżetu wzrosną o około 400-450 tys. zł. Wpływy do miejskiej kasy z tytułu opłaty miejscowej w 2012 r. wyniosły ponad 3 mln zł. Te pieniądze są przeznaczane na bieżące wydatki, np. remonty dróg, oświatę czy kulturę. Decyzję o podniesieniu stawki za opłatę miejscową podjęli w czwartek radni Zakopanego.

Opłata miejscowa pobierana jest przez gestorów hoteli, pensjonatów, ośrodków wczasowych lub kwater prywatnych. W Krynicy-Zdroju opłata klimatyczna wynosi 3,5 zł, w Rabce - Zdroju 3 zł, a w Karpaczu 2,1 zł. W nadmorskich kurortach stawka wynosi: 3 zł w Kołobrzegu, 2,1 zł w Mielnie i 1,9 zł w Łebie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: turystyka w polsce, opłata miejscowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz