Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opłaty za drogi na Białorusi. Jest lista

0
Podziel się:

Odcinki autostrad z Mińska do Witebska i do Grodna są na zatwierdzonej przez rząd Białorusi liście dróg, za przejazd którymi trzeba będzie od 1 lipca płacić.

Opłaty za drogi na Białorusi. Jest lista
(ssuaphoto/iStockphoto)
bECDPrjF

Odcinki autostrad z Mińska do Witebska i do Grodna są na zatwierdzonej przez rząd Białorusi liście dróg, za przejazd którymi trzeba będzie od 1 lipca płacić - wynika z dzisiejszego komunikatu służby prasowej ambasady Białorusi w Warszawie.

Opłaty będą obowiązywać wszystkie pojazdy zarejestrowane poza Unią Celną Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Podobnie jak dotąd płatny będzie przejazd całą autostradą M1/E30 z Brześcia przez Mińsk do rosyjskiej granicy. Zgodnie z zatwierdzonym przez rząd białoruski wykazem od 1 lipca trzeba będzie także płacić za przejazd na niektórych odcinkach, m.in. od 12. do 57. km trasy M6/E28 (Mińsk - Grodno - granica Polski w Bruzgach).

Kierowcy samochodów osobowych będą płacić 0,04 euro/km, ciężarówek i autobusów dwuosiowych o masie powyżej 3,5 ton - 0,08 euro/km, trzyosiowych o takiej masie - 0,10 euro/km, zaś o masie powyżej 3,5 ton - 0,12 euro/km.

bECDPrjH

Opłaty za przejazd będą pobierane automatycznie przy pomocy specjalnego urządzenia, umożliwiającego przejazd przez punkty opłat bez zatrzymania, które - jak napisano w komunikacie - każdy kierowca korzystający z wyżej wspomnianych dróg otrzyma pod zastaw po obowiązkowej rejestracji na stronie internetowej www.beltoll.by albo w punkcie obsługi klienta. Przy wydawaniu urządzenia będzie ściągana awansem pewna suma na opłaty, którą w miarę wyczerpywania będzie można uzupełniać. Suma zastawu będzie dodatkowo określona przez Ministerstwo Transportu Białorusi.

Punkty obsługi klienta będą dostępne w każdym mieście obwodowym, na przejściach granicznych, na stacjach paliw wzdłuż płatnych tras. Opłata będzie pobierana w rublach białoruskich - informuje ambasada Białorusi.

Wcześniej informowano, że z opłat będą zwolnione zarejestrowane na terytorium Unii Celnej Białorusi, Kazachstanu i Rosji pojazdy o masie do 3,5 ton, minibusy wiozące pasażerów, traktory, a także pojazdy służące zachowaniu bezpieczeństwa i porządku publicznego, przewożące pomoc humanitarną oraz karetki pogotowia.

Czytaj więcej w Money.pl
Opłata za drogi krajowe? Nowak odpowiada PiS domaga się wyjaśnienia niepokojących informacji, które dochodzą z komisji infrastruktury, o planach wprowadzenia odpłatności za drogi krajowe.
Takie obrazy mają chronić kierowców Obrazy prawosławnych świętych namalowane na billboardzie mają chronić białoruskich kierowców przed wypadkami.
Rosną kolejki tirów do przejść granicznych Na wyjazd przez Kuźnicę kierowcy musieli czekać około 34 godzin, a w Bobrownikach 32 godziny.
bECDPrki
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)