Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opłaty za przedszkola
19.12.2012 13:58

Opłaty za przedszkole mniejsze od września 2013?

Szefowa resortu edukacji wyjaśnia, że od nowego roku szkolnego opłaty za dodatkowe godziny pobytu dziecka będą stopniowo zmniejszane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Od września 2013 roku rodzice będą mniej płacili za dłuższy pobyt dziecka w przedszkolu - zapowiada minister Krystyna Szumilas.

Szefowa resortu edukacji wyjaśnia, że od nowego roku szkolnego opłaty za dodatkowe godziny pobytu dziecka będą stopniowo zmniejszane. Do konsultacji społecznych trafił dziś projekt ustawy zmieniającej zasady odpłatności za przedszkola.

- _ Rodzice będą płacili za szóstą i siódmą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu jeden złoty. Od 1 września 2014 roku to będą już trzy godziny za złotówkę, a od września 2015 roku wszystkie dodatkowe godziny powyżej pięciu bezpłatnych godzin będą opłacane przez rodziców w wysokości jednego złotego _ - zapowiada minister.

Minister Szumilas podkreśliła, że samorządy otrzymają dodatkowe środki na rozwój edukacji przedszkolnej, tak, aby każde dziecko miało do niej dostęp.

- _ Chcemy aby od 1 września 2014 roku wszystkie dzieci czteroletnie miały dostęp do edukacji przedszkolnej. Wprowadzamy prawo czterolatka do edukacji przedszkolnej, a od 2016 roku prawo trzyletniego dziecka do edukacji przedszkolnej _- ogłosiła Szumilas.

W uchwalonym przez Sejm budżecie państwa na przyszły rok na dofinansowanie edukacji przedszkolnej przeznaczono 320 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Ta zmiana uderzy po kieszeni miliony Polaków Na dopłaty do przedszkoli i żłobków w pierwszym roku pójdzie 320 mln zł, później ma być znacznie więcej.
Rodzice mniej zapłacą za przedszkola? Minister: środki z dodatkowej puli służyć będą obniżeniu opłat wnoszonych przez rodziców za dodatkowe godziny spędzone przez dzieci w przedszkolach.
Premier naobiecywał, a minister się tłumaczy Władysław Kosiniak-Kamysz ujawnia, czy starczy pieniędzy na urlopy, żłobki i przedszkola.
Tagi: opłaty za przedszkola, krystyna szumilas, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz