Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opozycja domaga się głowy Grabarczyka za A2

0
Podziel się:

Błaszczak: W sprawie umowy z Chińczykami minister ma tylko jedno wyjście - podać się do dymisji.

Opozycja domaga się głowy Grabarczyka za A2
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETNeYJN

Opozycja ponawia apel, by minister infrastruktury Cezary Grabarczyk w związku z problemami na budowie autostrady A2 podał się do dymisji. PO i PSL bronią ministra, choć politycy tych partii przyznają, że Cezary Grabarczyk jest w trudnej sytuacji.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad analizuje propozycję chińskiej firmy Covec, dotyczące dokończenia budowy autostrady A2. Wczoraj wieczorem Covec uzupełnił brakującą dokumentację dotyczącą wynegocjowanego porozumienia.

Szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że na rok przed rozpoczęciem Euro 2012 ma dla ministra infrastruktury tylko jedną radę. - Nie możemy teraz przepłacać, minister nie ma wyjścia, powinien podać się do dymisji - mówi Błaszczak.

bETNeYJP

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich z SLD podkreśla, że obecna sytuacja ukazała w pełni niekompetencję Cezarego Grabarczyka.

POSŁUCHAJ JERZEGO WENDERLICHA:

Szef klubu parlamentarnego PJN Paweł Poncyliusz przekonuje, że warto spróbować osiągnąć porozumienie z firmą COVEC.

Kolega ministra infrastruktury z rządu, szef resortu rolnictwa Marek Sawicki przyznaje, że Cezary Grabarczyk jest w trudnej sytuacji. Polityk PSL nie ukrywa radości, że nie musi podejmować decyzji dotyczących firmy COVEC.

bETNeYJV

POSŁUCHAJ MARKA SAWICKIEGO:

Poseł PO Jarosław Gowin przekonuje, że rząd twardo negocjuje z chińskim konsorcjum. - _ Nawet gdyby trzeba było zapłacić więcej, polskim wykonawcom, to warto to zrobić - _ mówi polityk.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA GOWINA:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma ogłosić w poniedziałek ostateczną decyzję po analizie propozycji chińskiej firmy Covec .

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t141154.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/co;dalej;z;a2;analizuja;oferte;chinczykow,114,0,849266.html) Co dalej z A2? Analizują ofertę Chińczyków Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygląda się propozycjom firmy Covec. Zdaniem ekspertów to Chińczycy mają mocne atuty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t80242.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/decyzja;w;sprawie;a2;dopiero;za;kilka;dni,39,0,848679.html) Decyzja w sprawie A2 dopiero za kilka dni Konsorcjum z COVEC na czele przekazało nowe propozycje dotyczące kontraktu na budowę autostrady.
bETNeYKq
KOMENTARZE
(0)