Notowania

zmiany w podatkach
04.08.2010 07:13

Opozycja nie godzi się na podwyżkę podatków

PiS i SLD żądają od Platformy innego rozwiązania - reformy finansów państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*PiS i Lewica nie zgadzają się na zaproponowaną przez rząd w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa podwyżkę podatku VAT. SLD oczekuje od rządu planu naprawy finansów publicznych. Także PiS uważa, że trzeba zająć naprawą finansów państwa. *

Po wczorajszym posiedzeniu rządupremier przedstawiał założenia planu klubom parlamentarnym. Na spotkaniu nie było przedstawicieli PiS. Szef klubu Mariusz Błaszczak powiedział, że rozmowa o finansach państwa nie powinna się odbywać za zamkniętymi drzwiami. Podkreślił, że w dziś na posiedzeniu Sejmu posłowie wysłuchają - na wniosek PiS - informacji rządu dotyczącej finansów publicznych. Wtedy - dodał - politycy PiS będą zadawać premierowi pytania o stan państwowych finansów.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło krytykuje pomysł podwyżki VAT: - _ Podtrzymujemy nasze stanowisko. Nie zgadzamy się na podwyżkę podatku VAT. To uderzy w najsłabiej zarabiających, ale i też w małych przedsiębiorców _ - podkreśliła.

Dodała, że rząd mówi tylko o jednym - o podwyżkach podatków, a nie o reformie finansów publicznych. Szydło zapowiedziała, że podczas debaty w Sejmie będzie chciała się dowiedzieć, jaki rząd ma sposób na finanse państwa.

Szef SLD Grzegorz Napieralski po spotkaniu z premierem powiedział, że oczekuje od rządu opracowania _ rzetelnego, kompleksowego _ planu naprawy finansów publicznych.

_ - Nie zgadzamy się z filozofią premiera dotycząca podnoszenia podatku VAT. Uważamy, że to uderza w najsłabszych, najbiedniejszych. Pokazywaliśmy nasze analizy i poprosiliśmy premiera o to, żeby został przedstawiony bardzo konkretny, rzetelny program naprawy finansów publicznych _ - przekonywał Napieralski.

Według lidera Sojuszu, plan powinien obejmować 2, 3 lub 4 najbliższe lata i zostać przez rząd przedstawiony do kolejnego, zaplanowanego na wrzesień, posiedzenia Sejmu. _ _

_ - Jeżeli taki plan będzie przedłożony, to my jesteśmy gotowi na jego temat rozmawiać. Jednostkowe rozwiązanie, takie jak podwyżka VAT, nie wchodzi w rachubę _ - zaznaczył szef SLD.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Płacisz wysokie podatki? Tak ci się tylko wydaje ]( http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/placisz;wysokie;podatki;tak;ci;sie;tylko;wydaje,82,0,650834.html )
* [ Rząd debatuje nad podwyżką podatków ]( http://news.money.pl/artykul/rzad;debatuje;nad;podwyzka;podatkow,165,0,651173.html )
* [ Za wzrost VAT zapłacimy średnio kilkanaście zł na miesiąc ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/za;wzrost;vat;zaplacimy;srednio;kilkanascie;zl;na;miesiac,183,0,650167.html )
Tagi: zmiany w podatkach, vat, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz