Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Orban przekłada szczyt przez czeski kryzys

0
Podziel się:

Premier Węgier nie wierzy, że do 24 sierpnia Czechom uda się go zażegnać.

Orban przekłada szczyt przez czeski kryzys
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Premier Węgier zamierza przełożyć szczyt Grupy Wyszehradzkiej - poinformowało czeskie radio. Jest on zaplanowany na 24 sierpnia.

Według tych informacji premier Węgier Viktor Orban chce przesunąć termin spotkania premierów państw Grupy Wyszehradzkiej o dwa tygodnie.

Orban uważa, że przeszkodą jest poważny kryzys rządowy w Czechach. Premier Węgier jednak nie wierzy, że do 24 sierpnia Czechom uda się go zażegnać.

Organizację szczytu zaplanowano w miasteczku Fertod w zachodniej części Węgier. Końca kryzysu w Czechach nie widać - rząd tymczasowy nie dostał wotum zaufania w parlamencie, co oznacza jego dymisję. A parlament Czech 20 sierpnia zbierze się, aby przyjąć uchwałę o samorozwiązaniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Węgry oskarżają o zamach na suwerenność To reakcja na raport PE krytykujący reformy konstytucyjne na Węgrzech.
Polscy posłowie bronią Węgrów w Brukseli Większość polskich europosłów głosowała w Strasburgu przeciwko raportowi PE, krytykującemu reformy konstytucyjne na Węgrzech.
Zjednoczyli się przeciwko rządom Orbana Dwa najważniejsze na Węgrzech ugrupowania opozycyjne, socjaliści i Ruch Wyborczy _ Razem 2014 _, postanowiły zawrzeć sojusz przed wyborami.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)