Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orkan Ksawery. LOT odwołuje część rejsów z powodu pogody

0
Podziel się:

Warunki atmosferyczne na lotniskach w kraju i Europie są bardzo trudne. PLL LOT, oprócz skasowania niektórych porannych rejsów, odwołał także kilka popołudniowych rejsów.

Orkan Ksawery. LOT odwołuje część rejsów z powodu pogody
(Iwanczuk/Reporter)
bECCeSad

Niektóre dzisiejsze rejsy PLL LOT anulowano, to wynik silnego wiatru, opadów śniegu i nieoczekiwanych zmian pogody w Europie i Polsce - poinformował przewoźnik. Warszawskie lotniska nie mają problemów z przyjmowaniem samolotów.

Warunki atmosferyczne na lotniskach w kraju i Europie są bardzo trudne. PLL LOT, oprócz skasowania niektórych porannych rejsów, odwołał także kilka popołudniowych rejsów. Z komunikatu spółki wynika, że nie odbędą się: cztery popołudniowe rejsy z Gdańska do Warszawy, trzy rejsy z Warszawy do Gdańska oraz jeden lot z Wrocławia do Warszawy i z Warszawy do Wrocławia.

LOT uprzedza, że mogą zostać jeszcze odwołane loty na trasie z Gdańska do Frankfurtu, z Warszawy do Wrocławia oraz Warszawa-Gdańsk-Warszawa. - _ Wszystko zależy od zmieniających się warunków pogodowych _ - powiedziała rzeczniczka prasowa PLL LOT Barbara Pijanowska-Kuras.

bECCeSaf

Z opóźnieniem z Warszawy odleciał również samolot do Nowego Jorku. Wcześniej spółka odwołała loty z Poznania do Warszawy, z Wrocławia do Frankfurtu i Monachium, a także na trasach Warszawa-Gdynia-Warszawa, Wrocław-Warszawa-Wrocław, Warszawa-Amsterdam-Warszawa, Warszaw-Szczecin-Warszawa, Gdańsk-Warszawa-Gdańsk oraz Gdańsk-Frankfurt-Gdańsk. Odwołany został też rejs z Chicago do Warszawy (LO 002).

LOT prosimy pasażerów, aby na bieżąco monitowali status swoich rejsów. Mogą oni korzystać z usługi _ LOT Info SMS _, dostępnej na stronie www.lot.com lub wysyłając sms-a z telefonu komórkowego. Informacje o zmianach rezerwacji pasażerowie mogą także uzyskać w biurze przedstawiciela PLL LOT na lotniskach.

Rzecznik lotniska Chopina Przemysław Przybylski powiedział po południu, że na lotnisku nie ma problemów ze startami i lądowaniami samolotów. Pługi na bieżąco odśnieżają drogi startowe.

Rzeczniczka lotniska w Modlinie Magdalena Bojarska powiedziała PAP, że starty i lądowania samolotów w tym porcie również odbywają się bez problemów. _ W ciągu dnia były tylko trzy przekierowania samolotów - dwa lądowały na lotnisku Chopina, a jeden w Bydgoszczy _ - powiedziała. Wyjaśniła, że ostatecznie to piloci podejmują decyzję w sprawie lądowania.

bECCeSal

Wczoraj huraganowe wiatry sparaliżowały znaczne obszary Wielkiej Brytanii, poważnie skomplikowały komunikację w południowej Skandynawii, w Niemczech i w Holandii. Dzisiaj huragan przeniósł się m.in. nad Polskę.

Czytaj więcej w Money.pl
Wniosek do NIK o kontrolę w LOT _ Działania prezesów tej firmy mogły przyczynić się do poważnych strat finansowych _ - uważają Dawid Jackiewicz i Adam Kwiatkowski.
Lufthansa wykończy LOT? Ostra ofensywa W rozmowie Twarzą w twarz Bart Buyse, dyrektor generalny niemieckiego przewoźnika w Polsce tłumaczy, czy niebawem po Polsce będziemy latać jego linią.
Huragan Ksawery zaatakował. Już 3 ofiary w Polsce Silny wiatr pojawił się w Polsce w nocy spowodował wyłączenie stacji transformatorowych i przewracał drzewa. W Poraju drzewo przygniotło samochód.
bECCeSaG
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)