Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Osiem i pół miliona Włochów w tarapatach

0
Podziel się:

Aż piętnaście milionów osób przyznaje, że odczuwają skutki kryzysu, a blisko połowa z nich nie potrafi stawić czoła piętrzącym się trudnościom.

Osiem i pół miliona Włochów w tarapatach
(Giorgio Montersino/CC/Flickr)

Ponad osiem i pół miliona Włochów jest w poważnych tarapatach z powodu kryzysu. Informuje o tym wydany właśnie doroczny raport tamtejszego głównego urzędu statystycznego na temat sytuacji kraju.

Podczas jego prezentacji w parlamencie, pracownicy urzędu protestowali przeciwko grożącemu im bezrobociu Co czwarty Włoch w wieku od 15 do 29 lat, mieszka z rodzicami, jest na ich utrzymaniu i nie ma żadnych widoków na przyszłość.

Piętnaście milionów osób przyznaje, że odczuwają skutki kryzysu, a blisko połowa z nich nie potrafi stawić czoła piętrzącym się trudnościom. W rezultacie rezygnują z podróży, gorzej się odżywiają i z przerażeniem myślą o niespodziewanych wydatkach.

Do dwóch milionów siedmiuset tysięcy bezrobotnych dodano równie liczną armię pesymistów, czyli tych, którzy stracili nadzieję na znalezienie zajęcia i poprawę swego położenia. Z tym czarnym obrazem sytuacji wyraźnie kontrastuje informacja, że co czwarty Włoch z optymizmem patrzy w przyszłość.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamiatanie ulic. Tutaj marzą o takiej pracy Prawie połowa młodych bezrobotnych Włochów gotowa jest zamiatać ulice, byle tylko mieć pracę - wynika z raportu przedstawionego dzisiaj w Rzymie.
Włochami rządzą najstarsi w Europie Średnia wieku przywódców politycznych, prezesów i szefów przedsiębiorstw to 58 lat.
Spada zaufanie do włoskiego rządu Powołany pod koniec kwietnia rząd Enrico Letty traci społeczne zaufanie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)