Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ostre słowa doradców Kremla o Putinie

0
Podziel się:

Ich zdaniem, jeśli Dmitrij Miedwiediew nie będzie startował w wyborach prezydenckich, wywoła to rozległy kryzys.

Ostre słowa doradców Kremla o Putinie
(Monika Flueckiger/World Economic Forum/CC/Flickr)
bFdMAzXF

Dla Rosji będzie katastrofą, jeśli prezydent Dmitrij Miedwiediew nie będzie startował w wyborach prezydenckich w marcu 2012 roku i pozostawi wolną drogę premierowi Władimirowi Putinowi - napisali w dzienniku _ Wiedomosti dwaj doradcy Kremla . _

_ Jeśli obecny prezydent odmówi przedłużenia swej kadencji, wywoła to rozległy kryzys w kraju _ - piszą Igor Jurgens i Jewgienij Gontmacher, którzy kierują Instytutem Rozwoju Współczesnego (INSOR), centrum analitycznym doradzającym Kremlowi.

Wieszczą oni, że wraz z Putinem u władzy na trwałe w kraju panować będzie _ stabilizacja jako synonim stagnacji, degradacja, dojdzie do katastrofy narodowej _, powodując _ ucieczkę kapitałów i emigrację z Rosji _, _ upadek rosyjskich rynków finansowych _, _ wzrost ekstremizmu _ i _ wzmocnienie reżimu politycznego _.

bFdMAzXH

Autorzy apelują do Miedwiediewa, aby wziął na siebie odpowiedzialność, _ przekroczył Rubikon _ i uczestniczył w wyborach prezydenckich bez oglądania się na swego mentora.

Jurgens i Gontmacher są zdania, że jest to jedyny sposób _ wyjścia kraju z bagna, w którym się pogrążył _. Podkreślają jednak, że nie widzą w Miedwiediewie i jego ambicjach unowocześniania kraju sprawcy cudu, a _ modernizacja jest projektem ryzykownym, lecz nie desperackim _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t148599.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/putin;i;miedwiediew;reka;w;reke,119,0,861047.html) Putin i Miedwiediew ręka w rękę? _ Financial Times _: Między prezydentem Rosji i premierem nie ma poważnej różnicy zdań.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t40697.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/kreml;postawil;miliardera;na;czele;partii,236,0,860652.html) Kreml postawił miliardera na czele partii Szefem rosyjskiej partii "Słuszna sprawa" został miliarder Michaił Prochorow. Rosyjscy komentatorzy uważają, że jego kariera polityczna jest kontrolowana przez Miedwiediewa i Putina.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;bedzie;starcia;gigantow;miedwiediew;mieknie,101,0,853861.html) Miedwiediew nie chce starcia z Putinem Prezydent Rosji chce ubiegać się o wybór na drugą kadencję, ale nie zdecyduje się na walkę z Władimirem Putinem.
bFdMAzYi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)