Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ostrzelano samolot wojskowy nad Ukrainą

0
Podziel się:

Po wylądowaniu maszyna przeszła przegląd techniczny i może nadal realizować swoje zadania.

Ostrzelano samolot wojskowy nad Ukrainą
(PAP/EPA)
bFeMtglh

Nad kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów Słowiańskiem na wschodniej Ukrainie ostrzelano należący do ukraińskich sił powietrznych samolot, który wykonywał lot obserwacyjny w tym rejonie.

Wiadomość, którą wcześniej przekazały niektóre media, potwierdziło w przekazanym PAP komunikacie ministerstwo obrony w Kijowie. Choć w maszynę trafiło kilka pocisków, zdołała ona bezpiecznie dotrzeć do bazy. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał - poinformowano.

Według oświadczenia resortu samolot został ostrzelany przez _ nieznane osoby _. Po wylądowaniu maszyna przeszła przegląd techniczny i może nadal realizować swoje zadania. Zaatakowany samolot to An-30, który służy do obserwacji powietrznej i fotografowania obiektów naziemnych.

bFeMtglj

Słowiańsk na północy obwodu donieckiego jest jednym z centrów działalności separatystów. Miasto jest całkowicie przez nich kontrolowane. Ukraińskie władze twierdzą, że nie wkraczają do Słowiańska, gdzie buntownicy zajęli m.in. siedzibę Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i rady miasta, by uniknąć ofiar wśród ludności cywilnej.

W niedzielę nad ranem w wyniku strzelaniny w okolicach Słowiańska zginęły trzy osoby. MSZ Rosji oświadczyło, że atak ten pokazuje, że władze w Kijowie nie potrafią rozbroić nacjonalistów i ekstremistów. O wszczęcie strzelaniny rosyjska dyplomacja oskarżyła ukraiński Prawy Sektor, ten jednak kategorycznie temu zaprzeczył.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy uznała, że w Słowiańsku doszło do _ cynicznej prowokacji _. Podobne zdanie wyraziła wicesekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Wiktoria Siumar.

Czytaj więcej w Money.pl

bFeMtglp
bFeMtglK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)