Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
25.08.2005 19:01

Oświadczenie Vaclava Havla nt. Solidarności

Vaclav Havel podkreślił, że powstanie Solidarności i wydarzenia sierpniowe w Polsce wpłynęły na zmiany w innych krajach bloku komunistycznego. W specjalnym oświadczeniu wydanym z okazji 25-lecia obchodów Solidarności, były prezydent Czech zaznaczył, że przyczyniły sie najbardziej do zmian w samym Związku Radzieckim.

Podziel się
Dodaj komentarz

Havel zaznaczył, że w Solidarności najważniejsze było to, że nie bała się ona patrtii ani politiki. "Była bezkompromisowym apelem antytotalitarnym żądającym swobód obywatelskich, poszanowania ludzkiej godności" - napisał czeski polityk.
Havel dodał, że Solidarność i wydarzenia sierpniowe dały innym krajom ogromną nadzieję, że u nich zmiany też są możliwe i taki ruch jak Solidarność także u nich może być kontynuowany.
Były prezydent Czech dodał także, że oprócz szerszego wymiaru politycznego, którym było naruszenie hegemonii w całym bloku sowieckim, dla czeskich opozycjonistów miało to także szczególny wymiar osobisty - w polskiej opozycji działali bowiem ich przyjaciele, jak napisał Havel.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz