Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia europejska
25.08.2013 20:03

Oto najbardziej konkurencyjny region w Unii Europejskiej

Komisja Europejska wysoko oceniła także stołeczne regiony w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii i Francji, a najniżej - regiony bułgarskie, rumuńskie i greckie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stachnik/Reporter)

Holenderski Utrecht jest najbardziej konkurencyjnym regionem w Europie - wynika ze wstępnego raportu Komisji Europejskiej. Pod lupę trafiły 273 regiony w 28 państwach członkowskich.

Utrecht jest jednym z trzech holenderskich regionów, które znalazły się w pierwszej dziesiątce unijnego rankingu.

Jest tam także Holandia Południowa ze swoim największym miastem Rotterdamem oraz Północna - z Amsterdamem.

Komisja Europejska wysoko oceniła także stołeczne regiony w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii i Francji, a najniżej - regiony bułgarskie, rumuńskie i greckie.

Mazowsze zostało uznane za _ najbardziej konkurencyjny _ region Polski, który znalazł się na 158 miejscu w Europie.

Na ocenę _ konkurencyjności _ wpływa między innymi jakość zarządzania w danym regionie, jego stabilność makroekonomiczna, poziom infrastruktury, służby zdrowia i edukacji. Końcowa wersja badania ma zostać opublikowana pod koniec września.

Czytaj więcej w Money.pl
To przyniosło wzrost gospodarczy w Polsce Zdecydowana większość ekspertów ekonomicznych i analityków jest przekonana, że było to bardzo korzystne dla naszej gospodarki, a tym samym dla nas wszystkich.
Polska gospodarka? Niemcy są zaskoczeni W przeszłości określenie polska gospodarka było w Niemczech synonimem niegospodarności. Ale obecnie, to właśnie Polska przeszła przez kryzys lepiej niż kraje południa Europy.
Za wcześnie by mówić o ożywieniu Bank BNP Paribas przewiduje, że z powodu niskiego krajowego popytu, wzrost PKB będzie zależny od koniunktury na Zachodzie.
Tagi: unia europejska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR, mazowieckie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz