Notowania

otyłość w polsce
28.09.2013 18:40

Otyłość w Polsce. Co szóste dziecko ma nadwagę

- Otyłe dzieci mają poważne problemy zdrowotne - ostrzega Joanna Kielska - Bolek, lekarz pediatra. Coraz więcej polskich nastolatków cierpi z powodu cukrzycy, nadciśnienia czy schorzeń ortopedycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fatihhoca/iStockphoto)

Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna gwarantują zdrowie. Oczywiste, chociaż niełatwe w praktyce. Według Światowej Organizacji Zdrowia co szóste polskie dziecko ma nadwagę. Radom postanowił zmierzyć się z problemem i wypowiedział wojnę otyłości wśród najmłodszych.

Członkowie radomskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, wspierani przez lekarzy i nauczycieli, ruszyli właśnie z kampanią społeczną. Jej celem jest przekonanie uczniów i rodziców, że _ śmieciowe _ jedzenia i brak ruchu to bomba z opóźnionym zapłonem. Często otyłe dzieci mają poważne problemy zdrowotne ostrzega Joanna Kielska - Bolek, lekarz pediatra. Coraz więcej polskich nastolatków cierpi z powodu cukrzycy, nadciśnienia czy schorzeń ortopedycznych.

Nadwaga i otyłość powodują także zaburzenia emocjonalne i psychologiczne.
Najmłodsi deklarują, że wiedzą co to znaczy _ zdrowo żyć _. Doceniają rolę owoców i warzyw w codziennej diecie.

Natomiast ich rodzice kibicują akcji i obiecują, że aktywnie się w nią włączą. Pierwszym postulatem jest ograniczenie dostępności słodyczy w szkolnych sklepikach.
Kampania potrawa rok. Pojawią się plakaty i odbędą spotkania z lekarzami. Zainteresowani dostaną też specjalne broszurki.

Czytaj więcej w Money.pl
Warzywa i owoce na receptę? Dwa szpitale z Nowego Jorku przystępują do programu pozwalającego lekarzom przepisywać pacjentom z grupy wysokiego ryzyka otyłością warzywa i owoce.
Oto najbardziej otyły naród Europy Aż co czwarty Brytyjczyk zmaga z nadwagą - to wyniki badań przeprowadzonych przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.
12-latek ważący 80 kilogramów W Polsce co piąte dziecko jest za grube. Dzisiaj zbyt puszyści, w przyszłości chorzy na nadciśnienie i cukrzycę.
Tagi: otyłość w polsce, otyłość, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz