Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Owsiak dostał medal od prezydenta

0
Podziel się:

Bronisław Komorowski odznaczył założycieli i działaczy organizacji pozarządowych, którzy przyczynili się do budowy społeczeństwa obywatelskiego po 1989 roku.

Owsiak dostał medal od prezydenta
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFfYaZmd

Bronisław Komorowski odznaczył - w związku z 22. rocznicą wyborów 4 czerwca - założycieli i działaczy organizacji pozarządowych, którzy przyczynili się do budowy społeczeństwa obywatelskiego po 1989 roku.

Odznaczenia, za wybitne zasługi dla transformacji ustrojowej Polski i kształtowanie demokratycznych zasad państwa prawa, dostali m.in.: Janinę Ochojską, Jerzego Owsiaka, Tomasza Sadowskiego, Izabelę Dzieduszycką, Halinę Bortnowską-Dąbrowską.

_ - Była to dla mnie chwila szczególna i nie ukrywam, w wielu przypadkach źródło ogromnego wzruszenia, dlatego że oprócz możliwości obserwowania dobrej pracy wielu organizacji, wielu stowarzyszeń, dotarło do mnie to, że jesteście państwo w jakiejś mierze zbiorowym dorobkiem wolnej, demokratycznej i obywatelskiej Polski _ - zwrócił się do wyróżnionych Komorowski.

bFfYaZmf

Prezydent zaznaczył, że rocznica wyborów 4 czerwca 1989 r. jest okazją, by powiedzieć, nie tylko odznaczonym, ale też wszystkim, którzy stoją za ich działaniami, _ zbiorowe dziękujemy _ i poprosić o dalszy wysiłek i aktywność. _ _

_ - To jest wielka chwila, że mogę wyróżnić te osoby, a także instytucje, które w sposób mądry, piękny i ciekawy potrafiły zagospodarować polską wolność. Uczynić ją wolnością obywatelską, wolnością, która służy nie tylko władzy, ale służy także społeczeństwu, tym którzy są czasami najsłabsi i czasami w najtrudniejszej sytuacji _ - powiedział Komorowski.

Przemawiając w imieniu wyróżnionych Janina Ochojska powiedziała, że jest bardzo wzruszona odznaczeniem ludzi, którzy wiele lat temu _ zmienili swoje życie wchodząc w coś, o czym nie wiedzieli, jak się skończy _. Wspominała, że 4 czerwca 1989 r. wiedzieli, że coś się zmieni i była w nich ogromna nadzieja.

bFfYaZml

Jak mówiła, ona sama miała wtedy _ poczucie, że trzeba teraz coś robić więcej, bo jest nasza Polska i od nas zależy, jaka ona będzie _. Ochojska wspominała, że ważne wtedy _ było jedno, że mamy wolną ojczyznę, że polskie społeczeństwo potrzebuje takiej aktywności, która pozwoli mu wyjść z lęku _ i - jak mówiła - _ chcieliśmy budować wizerunek Polski jako Polski zaangażowanej _.

Ochojska przywołała także osobę Jacka Kuronia, który - jak podkreśliła - był prekursorem aktywnego działania na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego. _ - Wielu z nas ma gdzieś w pamięci nadal tę niezwykłą postać, która swoją postawą namawiała nas do tego, żeby nie siedzieć i nie czekać, tylko robić _ - powiedziała.

Ochojska złożyła życzenia Bronisławowi Komorowskiemu z okazji urodzin i razem z innymi odznaczonymi odśpiewała _ Sto lat _.

bFfYaZmm

- Prezydent odparł: _ Sądzę, że to jest najpiękniejsze Sto lat, jakie się może zdarzyć, a po drugie, że ono przynajmniej w większości jest dedykowane III Rzeczypospolitej, która też 4 czerwca ma swoje urodziny _.

Jerzy Owsiak, pytany przez dziennikarzy, co chciał wyrazić tańcząc podczas odbierania orderu, odpowiedział, że taniec to _ pokazanie tego, jacy naprawdę jesteśmy i co robimy _. Podkreślił, że to odznaczenie jest także wyróżnieniem dla tysięcy osób, które z nim pracują. Owsiak przekazał Komorowskiemu koszulkę z napisem _ 17 Przystanek Woodstock _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t47130.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/portrety/artykul/miliarderzy;oddadza;polowe;majatkow,88,0,824920.html) Miliarderzy oddadzą połowę majątków? Nakłaniają ich do tego Bill Gates i Warren Buffet, którzy zorganizowali spotkanie w tej sprawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t85642.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wosp;zebrala;rekordowa;sume;47;milionow,164,0,790436.html) WOŚP zebrała rekordową sumę 47 milionów Jerzy Owsiak dziękuje całemu światu. Zbierał Afganistan i Nowa Zelandia.
bFfYaZmG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)