Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ożywienie gospodarcze puka do drzwi

0
Podziel się:

Według Eurostatu, dynamika produkcji przemysłowej w Polsce wzrosła w czerwcu do 5.3 procent.

Ożywienie gospodarcze puka do drzwi
(Edyta Strzelec/Reporter)

W całej Unii wyższą dynamikę zanotowała tylko Rumunia - czytamy w Pulsie Biznesu.

Zdaniem gazety, _ nasz przemysł wyraźnie wraca do dawnej, dobrej formy _. Dzieje się tak głównie dzięki zamówieniom eksportowym. _ Niemiecka gospodarka - nasz główny partner handlowy - również odbiła się od dna, a tamtejszy przemysł przyspiesza _. Gazeta zauważa jednak, że _ nie tylko Zachód wspiera polski eksport i produkcję. Nasze firmy coraz odważniej wchodzą na nowe rynki zbytu _.

Eksport na _ rynki wschodzące _ był w pierwszym półroczu o 22.4 procent wyższy niż przed rokiem. Eksport do Rosji wzrósł przez rok o 12.8 procent, a na Ukrainę o 10.9 procent.
Analitycy studza jednak optymizm. Ożywienie gospodarcze, w które właśnie wchodzimy, będzie prawdopodobnie bardziej anemiczne niż poprzednie okresy nasilania się koniunktury. Wzrostu gospodarczego koło 6-7 procent, jak w latach 2007-08, ani nawet koło 4 procent, jak w latach 2010-11 raczej w najbliższym czasie nie zobaczymy. Według ekonomisty Banku Pekao Adama Antoniaka, wzrost gospodarczy w czwartym kwartale sięgnie 2.3 procent, ale w przyszłym roku nie przekroczy 3 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Produkcja przemysłowa mocno w górę. Oto dane GUS Tak dobrych informacji z najważniejszej gałęzi gospodarki nie było od 8 miesięcy.
Zaskakujaco słabe dane z polskiego przemysłu Analitycy prognozowali wprawdzie spadki, ale nie tak głębokie.
Eurostat: Produkcja przemysłowa w górę Analitycy spodziewali się, że produkcja pozostanie jednak bez zmian.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)