Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pakiet antykryzysowy jeszcze przed wakacjami

0
Podziel się:

Dzięki pakietowi obniżymy bezrobocie o 2 punkty - mówi minister Jolanta Fedak.

Pakiet antykryzysowy jeszcze przed wakacjami
(PAP/Leszek Szymański)

Część pakietu antykryzysowowego przyjętego w ubiegłym tygodniu przez rząd powinna wejść w życie jeszcze przed wakacjami.

Chodzi o elementy dotyczące umów na czas określony, elastycznego czasu pracy oraz dofinansowania szkoleń przez pracowników. Wicepremier-minister gospodarkiWaldemar Pawlakpo posiedzeniu Komisji Trójstronnej zapewniał, że pracodawcy i związki zawodowe będą miały prawo pełnego udziału w pracach legislacyjnych.
Waldemar Pawlak dodał, że trzeba jak najszybciej wypracować wspólne stanowisko.

Minister pracyJolanta Fedakmówi, że jeśli pakiet uda przyjąć się jeszcze przed wakacjami, to na koniec roku należy spodziewać się spadku bezrobocia:

Przewodniczący OPZZ Jan Guz mówi, że związki będą upierały się przy podwyższeniu płacy minimalnej. Zdaniem Guza powinna ona wynosić 50 procent średniej płacy krajowej.

Jan Guz dodał, że związkowcy chcieli wprowadzenia zmian w ciągu trzech lat, jednak ze względu na kryzys gotowi są ten okres wydłużyć do pięciu lat.

Projekt ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego przewiduje udzielenie pomocy pracownikom i przedsiębiorcom. Zaproponowane rozwiązania służą elastycznemu organizowaniu czasu pracy, dostosowanemu do bieżącej sytuacji przedsiębiorcy. Natomiast nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz projekt ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców zwalnia z podatku zapomogi wypłacane z funduszy związków zawodowych i socjalnego.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)