Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pakiet antykryzysowy niewypałem?

0
Podziel się:

Pracodawcy narzekają na skomplikowane procedury i brak ochrony praw pracowników.

Pakiet antykryzysowy niewypałem?
(star5112/CC/Flickr)

Skomplikowane przepisy, zbyt późny termin wprowadzenia w życie i brak ochrony praw pracowników - zdaniem ekspertów te czynniki powodują małe zainteresowanie przedsiębiorców pakietem antykryzysowym.

Po trzech tygodniach obowiązywania, firmy rzadko sięgają po pomoc oferowaną w pakiecie, pojawiają się też głosy, że przepisy nie chronią pracowników. Jeden z zarzutów dotyczy osób, które nie godzą się na zredukowany czas pracy. W takiej sytuacji, gdy odejdą z pracy - nie dostaną odprawy i mogą mieć trudności z uzyskaniem zasiłku.

Prawnik Marcin Gomoła zastanawia się, czy takie zapisy wynikają z pośpiech w tworzeniu prawa czy są zgodne z zamierzeniami autorów.

POSŁUCHAJ MARCINA GOMOŁĘ:

Okazuje się, że problemów z pakietem antykryzysowym jest więcej. Jacek Adamski z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan mówi o skomplikowanych procedurach, które mocno ograniczają możliwość skorzystania z kredytów.

POSŁUCHAJ JACKA ADAMSKIEGO:

Eksperci podkreślają, że wielu polskich pracodawców już zwolniło pracowników i w razie poprawy sytuacji na rynku będą zwiększali czas pracy zatrudnianych osób, a nie zatrudniali nowe.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)