Notowania

pakt fiskalny
20.02.2013 11:13

Pakt fiskalny do TK. PiS go nie uznaje

Posłowie uchwalili ustawę upoważniającą prezydenta do ratyfikacji paktu fiskalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/Reporter)

PiS zaskarży decyzję Sejmu w sprawie paktu fiskalnego do Trybunału Konstytucyjnego. Posłowie uchwalili dziś ustawę upoważniającą prezydenta do ratyfikacji dokumentu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński po głosowaniu zwracał uwagę, że gdyby ustawa była głosowana większością dwóch trzecich głosów, Sejm by jej nie przyjął.

_ - Więcej niż jedna trzecia wypowiedziała się przeciw, a więc z punktu widzenia polskiej konstytucji ten wynik jest nieważny. Oczywiście zaskarżymy to do Trybunału Konstytucyjnego. I powtarzam, jeżeli dojedzie do zmiany rządu będziemy to traktować non est, czyli jako decyzję niepodjętą, bo te muszą być zgodne z konstytucją _ - ostrzega prezes PiS.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

PiS argumentuje, że pakt fiskalny jest dokumentem, który przekazuje zewnętrznej organizacji część uprawnień, dotyczących naszego kraju, między innymi oddaje nasz budżet pod nadzór Unii Europejskiej. Dlatego, zgodnie z konstytucją, taki pakt powinien być przyjmowany większością dwóch trzecich głosów - przekonują politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Za paktem fiskalnym głosowało 282 posłów - z PO, PSL, SLD oraz Ruchu Palikota. Przeciw było 155 posłów PiS oraz Solidarnej Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest ratunek dla Platformy. I wcale nie chodzi o pieniądze z Unii O zbliżającej się szansie dla PO pisze Andrzej Zwoliński.
Prawie jedna czwarta wierzy w wygraną PiS Partia Jarosława Kaczyńskiego jest obecnie wskazywana jako główna siła opozycji.
Hofman ostro o Giertychu. Poszło o ojca Rydzyka _ - Duet Romek i Miś w konia robią dziennikarzy. Szkoda to komentować _ - mówi rzecznik PiS.
Tagi: pakt fiskalny, Jarosław Kaczyński, pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz