Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palestyńczycy nie wierzą w proces pokojowy

0
Podziel się:

55 procent ankietowanych uważa, że Amerykanom nie uda się wznowić procesu pokojowego i skłonić Palestyńczyków i Izraelczyków do zajęcia miejsc przy stole rokowań.

Palestyńczycy w Strefie Gazy
Palestyńczycy w Strefie Gazy (Polaris Images/East News)

Większość Palestyńczyków nie wierzy, aby Stanom Zjednoczonym udało się doprowadzić do ożywienia bliskowschodniego procesu pokojowego. Wskazują na to wyniki sondażu, przeprowadzonego po wizycie Baracka Obamy w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej.

55 procent ankietowanych uważa, że Amerykanom nie uda się wznowić procesu pokojowego i skłonić Palestyńczyków i Izraelczyków do zajęcia miejsc przy stole rokowań. 70 procent uczestników sondażu uznało, że amerykańskiemu rządowi nie uda się nakłonić władz Izraela do wstrzymania budowy osiedli na palestyńskich terytoriach.

Sondaż przeprowadzono w dniach 28-30 marca na próbie 1270 mieszkańców Zachodniego Brzegu Jordanu i Strefy Gazy.

Czytaj więcej w Money.pl
Barack Obama: "Spróbujcie wejść w ich buty" Podkreślił też, że Izrael musi ułożyć pokojowo stosunki z Palestyńczykami, jeśli chce zapewnić pomyślność dla Izraela jako ojczyzny narodu żydowskiego.
Potępia Palestynę i chce negocjować W trakcie wizyty w Brukseli ocenił, że to nie krytykowane izraelskie osiedla, lecz terroryzm jest główną przeszkodą w procesie pokojowym.
Izrael likwiduje palestyńską wioskę. Zobacz Kilkuset policjantów i żołnierzy izraelskich rozpoczęło likwidację obozu aktywistów palestyńskich na okupowanym Zachodnim Brzegu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)