Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot chce zmienić konstytucję. Chce euro

0
Podziel się:

Polityk powiedział w Jedynce, że im bardziej Polska zwiąże się z Zachodem, także przez wprowadzenie europejskiej waluty, tym będzie bezpieczniejsza.

Palikot chce zmienić konstytucję. Chce euro
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
bEJvHNIl

Wprowadzenie euro zwiększy bezpieczeństwo Polski. Tak twierdzi lider Twojego Ruchu Janusz Palikot.
Polityk powiedział w Jedynce, że im bardziej Polska zwiąże się z Zachodem, także przez wprowadzenie europejskiej waluty, tym będzie bezpieczniejsza. Wymaga to jednak zmian w konstytucji. Palikot dodał, że trzeba też na przykład wzmocnić rozdział państwa i Kościoła.

Koalicja Europa Plus - Twój Ruch przedstawiła więc propozycje nowelizacji ustawy zasadniczej. Palikot wyjaśnił, że sprawę tę podjęto przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, gdyż nowelizacja pozwoli dopasować polskie prawo do prawa europejskiego.

Dodał, że premier Donald Tusk mógł wprowadzić wiele zmian prawnych korzystnych dla ludzi, na przykład dotyczących związków partnerskich czy in vitro, ale tego nie zrobił.
Janusz Palikot powiedział, że ostatnie lata przyniosły w Polsce wiele dobrego, na przykład w dziedzinie komunikacji.

bEJvHNIn

Jakość życia jest jednak ciągle niska. Na przykład na Zachodzie wiele spraw urzędowych można załatwić korespondencyjnie, a w Polsce nie jest to możliwe. Lider Twojego Ruchu oświadczył, że poziom życia Polaków można poprawić, jeśli obecny nieudolny rząd zastąpi _ koalicja na rzecz zmian _.

Palikot zarzucił premierowi Tuskowi, że myśli o utrzymaniu władzy, a nie o tym, co można w Polsce zmienić na lepsze.

Czytaj więcej w Money.pl
Twój Ruch chce zmieniać konstytucję Janusz Palikot liczy, że szybkie wejście do strefy euro poprą m.in. PO i SLD.
Palikot: Po 10 latach Polsce daleko do Europy Donald Tusk to polityk prawicowy. Nie tylko klęka przed księdzem, ale i spycha kobiety do garnków, nie pozwala ludziom inaczej myślącym, wierzącym działać na takich prawach, jak każdy Europejczyk - powiedział szef Twojego Ruchu.
Świeckie państwo, euro, likwidacja Senatu Likwidacja Senatu, zmniejszenie liczby posłów, zapisy umożliwiające przyjęcie euro, zakaz dyskryminacji ze względu na orientację seksualną - to propozycje zawarte w projekcie konstytucji Twojego Ruchu.
Polacy chcą wprowadzenia euro? Sondaż W kwietniu 74 proc. ankietowanych było przeciwko europejskiej walucie - wynika z badania GfK Polonia. W stosunku do poprzedniego miesiąca odsetek przeciwników pozostał na niezmienionym poziomie.
bEJvHNIO
KOMENTARZE
(0)