Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot i Siwiec odważnie: Chcą partii z 30-procentowym poparciem

0
Podziel się:

Janusz Palikot i Marek Siwiec zacieśniają współpracę. Do spółki zapraszają Aleksandra Kwaśniewskiego.

Palikot i Siwiec odważnie: Chcą partii z 30-procentowym poparciem
(PAP/Tomasz Gzell)
bESSEvat

Marek Siwiec spotkał się z Januszem Palikotem. Rozmowa odbyła się z inicjatywy szefa Ruchu Palikota, który zaprosił Siwca tuż po tym, jak eurodeputowany ogłosił swoje odejście z SLD.

Na konferencji prasowej po spotkaniu politycy zadeklarowali chęć współpracy w celu budowy dużego ugrupowania na lewicy. Janusz Palikot i Marek Siwiec liczą na 30 procentowe poparcie i zwycięstwo w wyborach.

Nie wiadomo jeszcze, czy partia miałaby działać pod szyldem Ruchu Palikota, czy chodzi o zupełnie nowe ugrupowanie. - _ Drzwi Ruchu Palikota są dla Marka Siwca otwarte _ - podkreślił Janusz Palikot.

bESSEvav

Palikot zapewnił także, że_ Ruch Palikota ma już swoją tożsamość i chce ją zachować, ale chce także budować coś większego, żeby mieć realną możliwość wygrania wyborów. _

Marek Siwiec stwierdził, że bardzo podoba mu się dotychczasowa działalność Ruchu, ale chce poznać partię lepiej. - _ Jestem bardzo zainteresowany tym, czym jest Ruch Palikota, bo nie znam tej organizacji za dobrze. Na spotkaniu miałem pytania o profil ideowy i o to, czy to ten nurt lewicowy, który mnie interesuje _ - powiedział.

Politycy zdradzili także, że mają zamiar umówić się na spotkanie z Aleksandrem Kwaśniewskim, aby porozmawiać z nim, czy jest szansa na budowę większej formacji lewicowej. Do spotkania ma dojść przed świętami.

- _ Chcielibyśmy poprosić pana prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego o to, żeby stworzone przez niego konserwatorium merytorycznie wsparło te poszukiwania i żeby stało się elementem tego przedsięwzięcia _ - powiedział Janusz Palikot.

bESSEvaB

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PALIKOTA:

Zdaniem Marka Siwca chętnych do odejścia z SLD jest więcej. - _ Nigdy nie powiem złego słowa na Leszka Millera, ale SLD stoi w miejscu _ - mówił Siwiec. Janusz Palikot dodaje, że też dostaje takie sygnały. - _ Jest wiele osób, którym nie podoba się to, co robi Leszek Miller. Dostaliśmy bardzo wiele sygnałów, że wiele osób chce o tym rozmawiać _ - stwierdził Palikot.

O odejściu z SLD Marek Siwiec poinformował nagle, zaskakując także polityków Sojuszu. Swoją decyzję tłumaczył między innymi brakiem współpracy partii z Aleksandrem Kwaśniewskim i Ruchem Palikota.

Czytaj więcej w Money.pl
On nie wierzy w zmianę układu na lewicy Potencjalna współpraca byłego członka Sojuszu z Ruchem Palikota nie będzie miała większego znaczenia - uważa polityk lewicy.
Marek Siwiec stworzy nową partię? Większość polityków uważa, że pomoże mu w tym Aleksander Kwaśniewski. Co na to były prezydent?
bESSEvaW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)