Notowania

ruch palikota
08.03.2012 11:28

Palikot zadał cios Platformie. Sensacyjny transfer

PO odeszła od idei, które leżały u jej podstaw - oświadczył.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub SZAMETO/East News)

*_ - Mam dość czczego gadania i marazmu w Platformie Obywatelskiej. Od dawna kibicowałem Januszowi Palikotowi - _powiedział Łukasz Gibała, poseł PO. Gibała jest siostrzeńcem ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Grzegorz Schetyna uważa, że prawdziwą przyczyną odejścia Gibały był konflikt personalny. *

Aktualizacja:13:29

Zdaniem Janusza Palikota, poseł Gibała był skonfliktowany z władzami krakowskiej Platformy Obywatelskiej. Palikot mówił, że Łukasz Gibała postanowił wystąpić z PO, po czym został zaproszony do RPP. Według niego, Łukasz Gibała odszedł z partii rządzącej _ w imię wartości _. -

_ - Spotykaliśmy się od miesiąca i widziałem jak Łukasz zaciska zęby i trzyma się Platformy. Nie namawiałem go do przejścia, to była jego decyzja. Od dłuższego czasu skonfliktowany był z szefem krakowskich struktur PO, Ireneuszem Rasiem - _mówił Palikot.

POSŁUCHAJ JANUSZA PALIKOTA:

Łukasz Gibała powiedział, że odszedł z PO, gdyż od pewnego czasu postępował rozdźwięk między nim a partią Donalda Tuska. Wyjaśnił, że nie zgadzał się z PO w sprawie ustawy o dostępie do informacji publicznej i umowy ACTA.

Poseł mówił, że od dawna popierał ugrupowanie Palikota. Podkreślił, że program Ruchu Palikota jest zgodny z jego zasadami._ Chodzi między innymi o wolność gospodarczą, świeckość państwa i brak ingerencji państwa w życie obywateli - _ wyjaśniła Łukasz Gibała.

*POSŁUCHAJ JANUSZA PALIKOTA: *

Łukasz Gibała poinformował, że złożył już rezygnację z członkostwa w klubie PO i w partii.

Wiceszef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna powiedział IAR, że takie niejasne odejścia są zawsze przykre. _ - Zawsze jak ktoś od nas odchodzi to jest coś smutnego, tym bardziej, że Łukasz Gibała dużo naobiecywał w kampanii - _ mówi jeden z liderów PO.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA SCHETYNĘ:

Schetyna uważa, że prawdziwą przyczyną odejścia Gibały był konflikt personalny, a nie jak twierdzi Łukasz Gibała odejście partii od założeń które były podstawą powstania PO._ - To nie jest trend, ale tylko wyjątek potwierdzający regułę, że Platforma jest jednolita - _mówi Schetyna. Według niego Łukasz Gibała nie potrafił ułożyć sobie współpracy w klubie PO.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA SCHETYNĘ:

Kariera 35- letniego Gibały w PO już dawno stała pod dużym znakiem zapytania. Radny sejmiku małopolskiego, potem poseł, wreszcie szef Platformy w Krakowie. Łukasz Gibała konsekwentnie wspinał się po szczeblach partyjnej drabiny. Działał w niej osiem lat.

Jednak w czasie ostatniej kampanii stało się o nim głośno za sprawą kłótni w krakowskiej Platformie i oskarżeń o niejasności w finansowaniu kampanii wyborczej. Zarzucano mu, że wydał na swoją kampanię blisko 400 tys. złotych i wykorzystał kampanię społeczna do promowania swojego nazwiska.

Okazało się, że około 300 tys. zł z tej sumy, krakowski poseł przeznaczył na kampanię Kierunek Kraków, w trakcie której zarzucił miasto ponad setką billboardów z własnym wizerunkiem. W ramach tej akcji jeszcze przed rozpoczęciem właściwej kampanii do parlamentu pytał mieszkańców o największe problemy i zalety Krakowa, promując przy okazji siebie. Państwowa Komisja Wyborcza zasugerowała, że akcja ta ma charakter wyborczy.

Sprawie pikanterii dodatkowo dodaje fakt, że Łukasz Gibała jest siostrzeńcem ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Nieoficjalnie mówi się też o jego bliskich z wiązkach z wiceszefem PO Grzegorzem Schetyną. Po dzisiejszym transferze, Platforma Obywatelska i PSL mają tylko 3 głosy przewagi nad opozycją w Sejmie.

Czytaj w Money.pl
_ Jeśli to się stanie, to będziemy mieli kłopoty _ _ Trzeba szukać zawsze wspólnego rozwiązania, to nie będzie proste _ - mówi Grzegorz Schetyna przed spotkaniem z premierem.
Transseksualna posłanka o kobiecości i dniu kobiet Anna Grodzka z Ruchu Palikota, zarzuca Leszkowi Millerowi męski szowinizm.
Oni ponoszą odpowiedzialność za katastrofę _ Prawdziwą odpowiedzialność ponoszą ludzie, którzy tak funkcjonujący system zarządzania koleją tolerują _ - twierdzi lider partii.
Tagi: ruch palikota, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz