Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Paliwa coraz droższe. Gdzie jest najtaniej?

0
Podziel się:

Średnio za litr oleju napędowego na stacjach paliwowych w Polsce trzeba płacić 5 złotych 40 groszy, za litr benzyny Pb95 5 złotych 35 groszy.

Paliwa coraz droższe. Gdzie jest najtaniej?
(Wojciech Traczyk/East News)

Średnio za litr oleju napędowego na stacjach paliwowych w Polsce trzeba płacić 5 złotych 40 groszy, za litr benzyny Pb95 5 złotych 35 groszy, a za litr autogazu 2 złote 85 groszy - wynika z zestawień Polskiej Izby Paliw Płynnych.

Oznacza to, że w ciągu ostatniego tygodnia olej napędowy i LPG zdrożały o 1 grosz za litr, a ceny benzyny nie zmieniły się.

Najniższe ceny oleju napędowego nadal są w Lublinie. Jedynie grosz drożej jest w Poznaniu. Najmniej korzystnie tankują właściciele diesli w Olsztynie oraz Rzeszowie.
W Lublinie jest też najtańsza benzyna. Najdrożej jest we Wrocławiu .Najtańszy autogaz w Krakowie. Najdrożej jest w Zielonej Górze oraz Rzeszowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Analitycy Izby dodają, że światowe rynki czekają na wyniki szczytu G20, na którym ma być rozważany problem kryzysu europejskiego, a zwłaszcza zadłużenia Grecji. Niepokój inwestorów budzi również osoba następcy Jean-Claude Tricheta na stanowisku szefa Europejskiego Banku Centralnego, Włocha Mario Draghi.

Czytaj więcej o cenach paliw
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t137044.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;paliw;ile;zaplacimy;na;koniec;roku,21,0,942869.html) Diesel - 5,70 złotych za litr. Benzyna po... Kierowcy nie mają szans na tańsze tankowanie. Ci, którzy do baków leją olej napędowy po Nowym Roku za litr zapłacą nawet 5,70 zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t84613.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dalsze;wzrosty;cen;paliw;zobacz;prognozy;ekspertow,243,0,936179.html) Co dalej z cenami paliw? Zobacz prognozy ekspertów Ostatnie tygodnie to kiepski czas dla kierowców. Każda kolejna wizyta na stacji paliw boli coraz bardziej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)