Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
benzyna
29.01.2008 15:56

Paliwa coraz tańsze

W tym tygodniu ceny paliw znów spadły o kilka groszy na litrze. Olej napędowy średnio kosztuje już poniżej 4 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

W tym tygodniu obserwujemy spadki cen paliw praktycznie w całej Polsce, znów o kilka groszy na litrze - informują analitycy e-petrol.

Olej napędowy kosztuje średnio poniżej 4 zł. Ale tempo spadków wyraźnie wyhamowuje ze względu na ostatnie zwyżki cen ropy i paliw na świecie.

Średnia cena benzyny bezołowiowej na stacjach tankowania w Polsce to obecnie 4,25 zł za litr, czyli o 2 gr. taniej niż w zeszłym tygodniu. Olej napędowy kosztuje średnio 3,99 zł za litr, co oznacza spadek o 4 gr. Nadal niezmieniona pozostaje cena średnia autogazu - 2,27 zł za kitr.

Najtańszą benzynę - 4,04 zł za litr - spośród stacji monitorowanych przez e-petrol.pl sprzedawały na początku tego tygodnia niektóre stacje w Gdańsku i Słubicach.

Bardzo tanio w porównaniu z resztą Polski - średnio za 4,11 zł za litr - tankować można w tym tygodniu też w Rzeszowie. Rzeszów od pewnego czasu jest w ścisłej czołówce jeśli chodzi o - _ najtańsze _ paliwowe miasta w Polsce. - _ Co ciekawe, w ostatni weekend między innymi właśnie tam odbywały się protesty przeciwko zbyt wysokim cenom paliw _ - informują analitycy e-petrol.pl

Ceny popularnej - dziewięćdziesiątki piątki średnio ponad 4,40 zł za litr obowiązują wciąż w Warszawie, Białej Podlaskiej i Zakopanem.

Olej napędowy za 3,69 zł za litr - najtaniej spośród monitorowanych obiektów - można było kupić na jednej ze stacji w Lublinie. Średnie poniżej 3,90 zł za litr e-petrol.pl odnotował też w Giżycku, Wałbrzychu i Grudziądzu. Na - drugim biegunie cenowym, podobnie jak w przypadku benzyny, są Zakopane, Warszawa i Biała Podlaska.

Średnie ceny paliw poszły w dół prawie we wszystkich województwach. Największe spadki dotyczą tym razem Małopolski (4 gr. na litrze benzyny, 7 gr. na litrze oleju) i województwa zachodniopomorskiego (3 gr. dla benzyny, 7 gr. dla oleju). Kosmetyczne ruchy, rzędu 1-2 gr., dotyczą w tym tygodniu średnich cen w województwie lubuskim, podlaskim i świętokrzyskim.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: benzyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz