Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Paliwa w Polsce. Są nowe dane o konsumpcji

Konsumpcja paliw w okresie styczeń - kwiecień wzrosła rok do roku o 1,4 procent do 7 milionów metrów sześciennych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dob's Farm - Fotolia.com)

Konsumpcja paliw w okresie styczeń - kwiecień wzrosła rok do roku o 1,4 procent do 7 milionów metrów sześciennych, zaś w samym kwietniu wyniosła 1,9 miliona metrów sześciennych, co oznacza spadek o 0,5 procent - wynika z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

- _ Optymistyczne dane po pierwszym kwartale 2014 nie znalazły dalszego ciągu w kwietniu tego roku. Wyraźny kwietniowy spadek popytu na olej napędowy w relacji rok do roku i miesiąc do miesiąca wpłynął na obraz całego rynku paliw trakcyjnych. Gorsze warunki pogodowe oraz aktywna szara strefa obniżyły wyniki oficjalnej konsumpcji paliw ciekłych _ - napisano w komentarzu.

- _ Jest szansa - jeśli gospodarka utrzyma dobre tempo rozwoju, ceny paliw pozostaną na poziomach zbliżonych do tych obserwowanych dzisiaj, a służby kontrolne wzmocnią działania - na wzrost oficjalnego popytu na paliwa w kolejnych miesiącach bieżącego roku, tym bardziej, że wchodzimy w okres wakacyjny, kiedy popyt na paliwa zwykle rośnie _ - dodano.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ceny paliw, paliwa, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz