Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paliwa
22.01.2008 15:55

Paliwa w Polsce tanieją

Efekt spadków cen ropy naftowej i paliw na rynkach światowych widać na polskich stacjach benzynowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leon Stankiewicz)

Wszystkie paliwa w Polsce tanieją. To efekt ciągłych spadków cen ropy naftowej i paliw na rynkach światowych w ostatnich dniach - donosi e-petrol.pl.

Poza nielicznymi wyjątkami spadki występują we wszystkich województwach. Średnia cena litra benzyny bezołowiowej Pb 95 to w tym tygodniu w Polsce 4,27 zł za litr, wobec 4,30 zł przed tygodniem. Taki sam ruch, o 3 grosze w dół, dotyczy cen oleju napędowego - do 4,03 zł. Autogaz od dłuższego czasu pozostaje w rejonie 2,27-2,29 zł.

Największe spadki cen paliw widać było w ostatnich dniach w województwach opolskim i podkarpackim. W opolskim średnio o 7 gr na litrze spadły ceny benzyny 95, a o 6 gr oleju napędowego. Na Podkarpaciu to odpowiednio 5 i 6 gr. Według e-petrol.pl w porównaniu z ubiegłym tygodniem nie zmieniły się średnie ceny paliw w województwie dolnośląskim, minimalne ruchy odnotowano w województwach łódzkim i wielkopolskim.

Najtańszą cenę benzyny 95 oferowały w poniedziałek dwie stacje Słubicach - 4,04 zł. Na przeciwnym biegunie znalazły się niektóre stacje w Zakopanem, Warszawie czy Płocku, gdzie wciąż benzyna 95 kosztowała ponad 4,40 zł za litr.

Ceny oleju napędowego około i poniżej 3,80 zł e-petrol.pl odnotował na pojedynczych stacjach w Malborku, Bydgoszczy i Lublinie. Ponad 4,20 zł płacili kierowcy w Warszawie, Białej Podlaskiej i Zakopanem.

Można przypuszczać, że to jeszcze nie koniec spadków. Ich dalszy zakres zależy jednak bardzo ściśle od dalszego rozwoju sytuacji na międzynarodowych rynkach surowców i walut - prognozują speecjaliści e-petrol.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: paliwa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz