Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Paliwa wciąż drożeją. I tak od stycznia

0
Podziel się:

Obecnie średnio za litr benzyny Pb95 trzeba płacić 5 złotych 62 grosze, za litr oleju napędowego - 5 złotych 63 grosze, a za litr LPG 2 złote 68 groszy.

Paliwa wciąż drożeją. I tak od stycznia
(Reporter)

Dzieje się tak od mniej więcej od końca stycznia - od tego czasu ropa naftowa na giełdach międzynarodowych zaczęła drożeć.

W związku z czym wzrosły też ceny paliw gotowych - mówi Krzysztof Romaniuk z Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. Dodatkowo nie umacniał się złoty, co też wpływało na ceny.

Krzysztof Romaniuk zaznacza, że podwyżki w hurcie nie przekładają się w całości na podwyżki w detalu, co związane jest ze słabszym popytem.

Obecnie średnio za litr benzyny Pb95 trzeba płacić 5 złotych 62 grosze, za litr oleju napędowego o grosz więcej - 5 złotych 63 grosze, a za litr LPG 2 złote 68 groszy.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne negatywne wiadomości dla kierowców PKN Orlen podnosi hurtowe ceny benzyny o 29 zł, a oleju napędowego o 13 zł na tysiąc litrów.
Paliwo w Polsce podrożało o 10 procent Ministerstwo Gospodarki szacuje, że w całym 2012 roku PKB Polski wzrósł o 2,3 procent.
Ceny paliw niższe niż przed rokiem, ale uwaga na... Zobacz, na co uwagę zwracają analitycy oraz sprawdź, jakie są ich prognozy na przyszłość.
wiadomości
KOMENTARZE
(0)