Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pamiątki po Holokauście na serwisie aukcyjnym. Właściciele przepraszają

0
Podziel się

- Jest nam niezmiernie przykro, że te przedmioty oferowano na eBayu - poinformował rzecznik serwisu.

Pamiątki po Holokauście na serwisie aukcyjnym. Właściciele przepraszają
(liewcf/CC/Flickr)
bEqtEbQl

Amerykański internetowy serwis aukcyjny eBay ogłosił wczoraj, że zamyka licytacje około 30 pamiątek po Holokauście, oferowanych przez wystawców na jego stronach. Na aukcjach była między innymi gwiazda Dawida z napisem _ Jude _, czy pasiak z obozu koncentracyjnego.

_ - Jest nam niezmiernie przykro, że te przedmioty oferowano na eBayu i je wycofujemy _ - poinformował rzecznik serwisu.

_ - Nie pozwalamy na artykuły o tym charakterze. Mamy tysiące osób odpowiedzialnych za utrzymywanie porządku na stronach i wykorzystamy najnowsze metody w celu identyfikacji artykułów, które nie powinny trafić do sprzedaży _ - dodał.

bEqtEbQn

O wystawianych na aukcjach pamiątkach po Holokauście pierwszy napisał brytyjski dziennik _ Mail on Sunday _. Według niego na aukcjach m.in. za 18 tys. dolarów wystawiono pasiak z niemieckiego obozu zagłady Auschwitz, który miał należeć do zgładzonego w obozie polskiego piekarza, za 165 USD - opaskę z gwiazdą Dawida z napisem _ Jude _ (niem. Żyd), czy buty i walizkę więźniów obozów koncentracyjnych.

EBay zareagował wkrótce po artykule. _ - Bardzo żałujemy, że nie sprostaliśmy naszym wymogom etycznym _ - podkreślał serwis aukcyjny.

W ramach przeprosin przelał 30 tys. euro na rzecz organizacji, której nazwy nie ujawnił.

Czytaj więcej w Money.pl

bEqtEbQt
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/214/m252118.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/artykul/niesamowita;akcja;banksyego;tak;sie;robi;dziela;sztuki,50,0,1413170.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Niesamowita akcja Banksy'ego. Tak się robi...
    • [ ( http://static1.platine.pl/i/art/83/205907_mhp.jpg ) ] (http://platine.pl/byl-oczkiem-damskiego-pierscionka-0-1408850.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kto kupi diament za 64 miliony dolarów?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/221/m240093.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nagroda;yad;vashem;dla;araba;jego;rodzina;nie;chce;odznaczenia,200,0,1405128.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ratował Żydów. Rodzina nie chce nagrody
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/211/m262099.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/emisja;co2;polska;sprzedala;ponad;3;6;mln;uprawnien,187,0,1383099.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polska sprzedała miliony własnych uprawnień
bEqtEbQO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)