Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Państwa G20 przyjęły "petersburski plan"

0
Podziel się

Dokument przewiduje podjęcie działań na rzecz stymulowania inwestycji, tworzenia nowych miejsc pracy i ograniczenie deficytów budżetowych.

Państwa G20 przyjęły "petersburski plan"
(PAP/EPA)
bEqHOyWd

Dziś w ostatnim dniu szczytu spodziewana jest dyskusja dotycząca najważniejszych spraw międzynarodowych, w tym związanych z konfliktem syryjskim.

Uczestnicy szczytu G20 jednogłośnie przyjęli petersburski plan, biorąc na siebie odpowiedzialność za ograniczenie światowego zadłużenia i stymulowanie rozwoju gospodarczego.

Jednocześnie wskazano kilkadziesiąt banków, instytucji finansowych i firm ubezpieczeniowych, które powinny być chronione przed ewentualnym bankructwem. W stosunku do tych podmiotów wdrożone zostaną specjalne procedury nadzorcze. W trakcie wieczornego obiadu wymieniono się uwagami na temat kryzysu syryjskiego.

bEqHOyWf
Czytaj więcej w Money.pl
Merkel ostrzega przed sprawą Syrii - _ Wojna ta musi zostać zakończona, ale da się to osiągnąć wyłącznie metodami politycznymi _- powiedziała Merkel dziennikarzom.
26 przywódców grupy G20 debatuje o Syrii Choć konfliktu syryjskiego nie ma w oficjalnym porządku obrad, to jednak oczekuje się, że właśnie temat Syrii zdominuje to dwudniowe spotkanie.
Przełomowe decyzje na szczycie G20? _ Zgoda Rosji na interwencję w Syrii pozostaje mało realna, a Barack Obama nie liczy już, że Moskwa zmieni zdanie _ - uważa niemiecki dziennik.
bEqHOyWG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)