Notowania

terroryzm w iraku
15.06.2014 12:37

Papież apeluje o pokój i bezpieczeństwo w Iraku

Zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy wiernych zebranych na modlitwie Anioł Pański, papież powiedział, że z wielkim niepokojem śledzi wydarzenia ostatnich dni w Iraku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP / Polaris/East News)

Papież Franciszek zaapelował dziś o pokój, bezpieczeństwo i pojednanie w Iraku, gdzie nasilają się walki z siłami islamskich ekstremistów. Zapowiedział również, że we wrześniu złoży wizytę w Albanii.

Zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy wiernych zebranych na modlitwie Anioł Pański, papież powiedział, że _ z wielkim niepokojem _ śledzi wydarzenia ostatnich dni w Iraku. _ Wzywam was wszystkich, byście przyłączyli się do mojej modlitwy za umiłowany naród iracki, przede wszystkim za ofiary i za tych, którzy najbardziej cierpią w konsekwencji nasilenia się przemocy, w szczególności za liczne osoby, wśród nich licznych chrześcijan, które musiały opuścić swoje domy _ - dodał.

_ Całej ludności życzę bezpieczeństwa i pokoju oraz przyszłości w duchu pojednania i sprawiedliwości, gdzie wszyscy Irakijczycy, bez względu na ich przynależność religijną, będą mogli razem budować swoją ojczyznę, czyniąc z niej wzór koegzystencji _ - podkreślił Franciszek.

Papież zapowiedział, że 21 września na zaproszenie biskupów i władz Albanii pojedzie do stolicy tego kraju, Tirany. _ Tą krótką podróżą pragnę utwierdzić w wierze Kościół w Albanii i zanieść słowa otuchy dla kraju, który długo cierpiał z powodu ideologii przeszłości _ - wyjaśnił.

Na zakończenie spotkania z wiernymi Franciszek pozdrowił pomoce domowe i opiekunki z całego świata, które - jak stwierdził - _ pełnią cenną służbę w rodzinach _, pomagając zwłaszcza osobom starszym i chorym. _ Tak często nie doceniamy sprawiedliwie ich wielkiej pracy _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: terroryzm w iraku, papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz