Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież chce wzajemnego szacunku

0
Podziel się:

Podczas spotkania na Anioł Pański papież wezwał chrześcijan i muzułmanów do wzajemnego szacunku.

Papież chce wzajemnego szacunku
(CPP / Polaris/East News)

Franciszek, przemawiając do kilkudziesięciu tysięcy wiernych na placu świętego Piotra, nazwał muzułmanów braćmi. Podczas spotkania na Anioł Pański papież wezwał chrześcijan i muzułmanów do wzajemnego szacunku.

- _ Jak napisałem w moim komunikacie z okazji końca Ramadanu, życzyłbym sobie, by chrześcijanie oraz muzułmanie zaangażowali się w promowanie wzajemnego szacunku. Przede wszystkim przez edukowanie nowych pokoleń - _powiedział papież.

Papież przypomniał też o przypadającej w czwartek uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Franciszek nie udał się, jak jego poprzednicy, na letni odpoczynek do Castel Gandolfo. Ograniczył jednak swoje zajęcia.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież przestrzega przed pokusą kariery Papież, który jest jednocześnie prymasem Włoch, zamiast tradycyjnej audiencji z oficjalnym przemówieniem, wybrał inną formę spotkania z całym episkopatem.
Papież ocenia islam. Co mówi Franciszek? Podczas spotkania z ambasadorami potępił ubóstwo duchowe Zachodu, które dotyka szczególnie tak zwanych krajów zamożnych.
Papież spotka się z Żydami. Przyjadą też... Papież Franciszek spotka się dzisiaj z przedstawicielami innych wyznań. Do Watykanu przyjadą zarówno duchowni innych kościołów chrześcijańskich jak i goście reprezentujący inne religie.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)