Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek podjął ważną decyzję w sprawie finansów Watykanu

0
Podziel się:

Prawa stosujące się do Watykanu mają być rozciągnięte na instytucje zależne od Stolicy Apostolskiej i organizacje, jak Caritas.

Papież Franciszek podjął ważną decyzję w sprawie finansów Watykanu
(CPP / Polaris/East News)
bEszeJfV

Papież Franciszek zwiększył nadzór nad operacjami finansowymi Watykanu w ramach współpracy z instytucją Rady Europy czuwającą nad przestrzeganiem norm walki z praniem pieniędzy, Moneyval.

W papieskim dokumencie (motu proprio) Franciszek wzmocnił uprawnienia urzędu informacji finansowej (AIF), ustanowionego w 2010 roku przez jego poprzednika Benedykta XVI. Urząd ma być od tej pory odpowiedzialny za ocenę i aprobatę wszystkich usług finansowych realizowanych przez różne instytucje zależne od Watykanu.

Jak poinformowano, prawa stosujące się do Watykanu mają być rozciągnięte na instytucje zależne od Stolicy Apostolskiej i organizacje, jak Caritas. Wydanie motu proprio w okresie wakacyjnym świadczy o determinacji papieża w kwestii zapewnienia przejrzystości finansów Watykanu - komentuje agencja AFP.

bEszeJfX

Watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi powiedział dziennikarzom, że najnowszy dokument oznacza _ kontynuację i lekkie rozszerzenie _ w stosunku do motu proprio z 30 grudnia 2010 roku, wydanego przez Benedykta XVI.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwóch papierzy na raz nie będzie świętymi Papież Franciszek rozważa możliwość przychylenia się do kierowanych do niego próśb.
Wspólna encyklika Franciszka i Benedykta XVI Dokument "Lumen Fidei" ("Światło wiary") został w dużej części napisany przez poprzedniego papieża. To będzie pierwsza taka encyklika w dziejach Kościoła.
Dziwisz miał do pomówienia z papieżem Po spotkaniu kardynał powiedział dziennikarzom, że ma _ dużo dobrych nadziei _.
bEszeJgy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)