Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież: kobiety w Kościele nie mogą być tylko służącymi

0
Podziel się:

Papież wyznał, że cierpi, widząc, że kobiety traktowane są jak służące. Kościół to kobieta, to matka - dodał.

Papież: kobiety w Kościele nie mogą być tylko służącymi
(Igor Petyx / Splash News/EAST NEWS)
bEDcSOOd

Papież Franciszek wyznał, że cierpi, widząc, że kobiety w Kościele traktowane są jak _ służące _. Mówił, że Kościół w języku włoskim jest rodzaju żeńskiego. _ Kościół to kobieta, to matka _ - dodał papież podczas audiencji w Watykanie.

W trakcie spotkania z uczestnikami seminarium z okazji 25 rocznicy ogłoszenia listu apostolskiego Jana Pawła II _ Mulieris dignitatem _ o godności i powołaniu kobiety Franciszek powiedział, że _ lubi _ myśleć o tym, że Kościół po włosku to _ la Chiesa _.

_ - Musicie o tym myśleć i pogłębiać tę kwestię _ - mówił do uczestników audiencji. Następnie dodał do przygotowanego wcześniej przemówienia następujące słowa: _ Cierpię, mówię prawdę, kiedy widzę w Kościele i w niektórych organizacjach kościelnych, że rola posługi, jaką wszyscy mamy i powinniśmy mieć, sprowadza się w przypadku kobiet do roli służących, gdy widzę, że kobiety robią rzeczy właściwe służącym, a nie posłudze i że nie rozumie się, co powinna czynić kobieta _.

bEDcSOOf

W przemówieniu Franciszek położył też nacisk na to, że macierzyństwo nie jest tylko _ faktem biologicznym _, ale _ niesie za sobą bogactwo implikacji tak dla samej kobiety, jej istnienia, jak i jej relacji z powodu szacunku dla życia ludzkiego _.

Papież wyraził przekonanie, że macierzyństwa nie można też sprowadzać tylko do _ roli społecznej _. _ Powołując kobietę do macierzyństwa, Bóg powierzył jej w sposób całkowicie wyjątkowy istotę ludzką _ - stwierdził.

Franciszek przestrzegł również przed _ krzewieniem pewnego rodzaju emancypacji _ w celu, jak wyjaśnił, zajmowania przestrzeni odebranych mężczyznom, ale odbywającej się kosztem _ porzucenia kobiecości _.

Ponadto zachęcił do refleksji nad rolą kobiety w Kościele i nad tym, _ czy można ją bardziej docenić _.

bEDcSOOl
Czytaj więcej w Money.pl
Kościół Katolicki przeżywa renesans? Tłumy na mszach w kościołach w każdej diecezji, kolejki do konfesjonałów - tak sytuację we włoskim Kościele pół roku po wyborze Franciszka opisuje portal Vatican Insider.
Obmawianie innych i plotkowanie zabija Tak uważa papież Franciszek, który przestrzegł przed tymi grzechami pracowników Watykanu podczas specjalnej mszy.
Papież krytykuje Kościół za to, że traci wiernych Wezwał biskupów by wyszli poza duszne zakrystie i nawiązali kontakt z wiernymi, gdyż inaczej grozi, że mogą przyjąć inne wyznanie.
Papież nie chce limuzyny. Zobacz, czym jeździ Franciszek nie chce jeździć limuzyną ani po Watykanie, ani na dłuższych trasach, poza Wieczne Miasto i wybiera mniejsze samochody.
bEDcSOOG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)