Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
24.07.2013 21:10

Papież ostrzega przed pieniędzmi i władzą

Franciszek w brazylijskim sanktuarium w Aparecidzie wezwał młodzież, aby wystrzegała się stawiania efemerycznych bożków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Papież Franciszek w brazylijskim sanktuarium Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia w Aparecidzie wezwał w homilii młodzież, aby wystrzegała się stawiania _ efemerycznych bożków _ pieniędzy, władzy i przyjemności - w miejsce należne Bogu.

Papież Franciszek przybył do Brazylii z okazji 28. Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. W ogromnej bazylice Aparecidzie, 170 km od Sao Paulo i 240 km na zachód od Rio, papież odprawił pierwszą wielką mszę św. poza Watykanem, a wcześniej modlił się przed figurą czarnej Madonny Niepokalanego Poczęcia.

W homilii wezwał młodych katolików, by dochowali wierności wartościom chrześcijańskim. _ W dzisiejszych czasach wszyscy po trosze, również młodzi, czują przyciąganie ze strony licznych bożków, które stają w miejsce Boga i zdają się dawać nadzieję: pieniądze, sukces, władza, przyjemność. Często serca wielu opanowuje poczucie osamotnienia i pustki i popycha do szukania kompensacji u tych niestałych bożków _ - wyjaśnił papież mechanizm ulegania zwodniczym wartościom.

Franciszek dziękował również Matce Boskiej z Aparecidy, patronce Brazylii. _ Wielka to dla mnie radość, że przybyłem do domu Matki wszystkich Brazylijczyków! Chciałem tu prosić Maryję o sukces Światowych Dni Młodzieży i u Jej stóp ofiarować życie ludu Ameryki Łacińskiej _ - powiedział.

_ Jeśli chodzi o trudności w życiu każdego, w naszej społeczności - niezależnie od tego, jak wielkie wydawałyby się te wyzwania, Bóg nigdy nie chce, aby nas przytłoczyły _ - przypomniał papież.

Sanktuarium czarnej Madonny z Aparecidy w stanie Sao Paulo jest drugą z największych bazylik na świecie; należy do najważniejszych maryjnych miejsc pielgrzymkowych w Ameryce Łacińskiej.

Madonna z Aparecidy jest patronką Brazylii od 1930 roku i poświęcone jej święto - 12 października - jest dniem wolnym od pracy. Początki kultu Matki Bożej z Aparecidy sięgają XVIII w. Sanktuarium należy do najbardziej uczęszczanych na świecie - rocznie odwiedza je ponad 7 mln pielgrzymów i turystów.

Czytaj więcej w Money.pl
To historyczna podróż papieża Franciszka Wczoraj wieczorem polskiego czasu papież przyleciał do Brazylii. Weźmie tam udział w rozpoczynających się dzisiaj Światowych Dniach Młodzieży.
Ładunek wybuchowy na drodze pielgrzymki Brazylijska policja odkryła bombę na terenie parkingu w pobliżu sanktuarium, które jutro odwiedzi papież Franciszek.
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz