Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież z Netanjahu w cztery oczy

0
Podziel się:

Jak poinformował rzecznik Watykanu po spotkaniu z premierem Izraela, nie należy oczekiwać ogłoszenia daty podróży papieża do Ziemi Świętej.

Papież z Netanjahu w cztery oczy
(Remy Steinegger/World Economic Forum (CC BY SA 3.0))

Dwadzieścia pięć minut trwała rozmowa w cztery oczy między papieżem Franciszkiem i premierem Izraela Beniaminem Netanjahu.

Jak poinformował rzecznik Watykanu, nie należy oczekiwać ogłoszenia dzisiaj daty podróży Jorge Bergoglio do Ziemi Świętej, dokąd został już zaproszony wcześniej przez prezydenta Simona Pereza oraz przewodniczącego Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa.

Netanjahu podarował Franciszkowi książkę na temat hiszpańskiej Inkwizycji, napisaną przez swego ojca.

Wynika z niej niezbicie, jak wyjaśnił izraelskim dziennikarzom w drodze do Rzymu, że Inkwizycja nie prześladowała Żydów.

Tymczasem dziennik _ Maariv _ skrytykował premiera Izraela Benjamina Netanjahu za kosztowne upodobania, donosząc o wydatkach na utrzymanie jego oficjalnej rezydencji w Jerozolimie, które osiągnęły w 2012 r. ok. 909 tys. dolarów. Gazeta napisała, że na same świece zapachowe Netanjahu wydał w zeszłym roku 1 700 dolarów, na świeże kwiaty - 23 400 dolarów i 31 600 dolarów na kompozycje kwiatowe w rezydencji.

Wydatki te przedstawiono w dokumencie jednej z organizacji pozarządowych zajmujących się prawem do informacji.

Izraelczycy od dawna oskarżają Netanjahu, że prowadzi rozrzutny tryb życia, jednocześnie apelując, by w czasach kryzysu klasa średnia zaciskała pasa. Premier atakowany był w przeszłości za wydanie 127 tys. dolarów na specjalną kabinę do spania w samolocie do Londynu i 3 tys. dolarów na lody.

Biuro prasowe premiera oświadczyło, że wydatki szefa rządu spadły w bieżącym roku w porównaniu z poprzednim.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)