Notowania

osetia południowa
09.06.2014 11:21

Partia prorosyjska wygrywa wybory parlamentarne w Osetii Południowej

Prorosyjskie ugrupowanie Jedna Osetia zwyciężyło w nieuznawanych przez Zachód wyborach parlamentarnych w Osetii Południowej, separatystycznej republice gruzińskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Inal Pliev/public domain/wikipedia)

Prorosyjskie ugrupowanie Jedna Osetia zwyciężyło w nieuznawanych przez Zachód wyborach parlamentarnych w Osetii Południowej, separatystycznej republice gruzińskiej - wynika ze wstępnych wyników ogłoszonych dziś przez komisję wyborczą.

Jedna Osetia zdobyła we wczorajszych wyborach 43,1 proc. głosów, co dało jej 20 mandatów w liczącym 34 miejsca parlamencie południowoosetyjskim - oświadczyła w Cchinwali przedstawicielka komisji wyborczej Bella Plijewa.

Zwycięska partia chce połączenia Osetii Południowej z Osetią Północną, wchodzącą w skład Federacji Rosyjskiej. Siedmioprocentowy próg pokonały w niedzielę cztery z dziewięciu startujących ugrupowań. Oprócz Jednej Osetii są to: Jedność Narodu, Partia Narodowa oraz partia Nychas.

Według Plijewej frekwencja wyborcza wyniosła 60,14 procent, mniej niż w 2009 roku. Łącznie uprawnionych do głosowania było ponad 32 tys. z ok. 70 tys. mieszkańców Osetii Płd. Na skutek pięciodniowej wojny rosyjsko-gruzińskiej z sierpnia 2008 roku dwa zbuntowane regiony Gruzji - Osetia Południowa i Abchazja - ogłosiły niepodległość. Uznała ją Rosja, ale nie kraje zachodnie.

Również wyniki poprzednich południowoosetyjskich wyborów, z maja 2009 roku, nie zostały uznane przez Unię Europejską i NATO.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: osetia południowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz