Notowania

janusz palikot
16.06.2012 14:50

Parytet na listach wyborczych. Ruch Palikota zgłosi projekt ustawy

Na listach Ruchu Palikota ma obowiązywać 50 procentowy parytet. Partia złoży też projekt ustawy parytetowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Za kilka tygodni Ruch Palikota złoży ustawę gwarantującą 50 proc. miejsc na listach wyborczych kobietom - poinformowała wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka. Partia, wprowadzanie zmian zacznie od siebie - na jej listach ma obowiązywać 50 procentowy parytet. *

Działaczki Ruchu Kobiet - kobiecej sekcji Ruchu Palikota - zebrały się w Sejmie. Wicemarszałek Nowicka zapowiedziała, że zaapeluje do szefa partii Janusza Palikota, aby w statucie znalazł się zapis o równym uczestnictwie na listach wyborczych kobiet i mężczyzn oraz w gremiach partyjnych.

- _ Złożymy projekt ustawy parytetowej, ale chcemy zacząć od siebie. Ustawę parytetową będziemy chciały złożyć, albo pod koniec miesiąca, albo na początku przyszłego. To sprawa najbliższych tygodni _ - powiedziała Nowicka dziennikarzom.

Ruch Kobiet dziś przyjął manifest programowy, regulamin i hasło. Hasło brzmi: _ Czas na ruch kobiet . Zobowiązujemy się w życiu codziennym zwracać szczególną uwagę na niepowielanie stereotypów, poprzez które pomniejszana jest wartość kobiet w naszym społeczeństwie. Zawsze stosujmy żeńskie formy językowe w mowie potocznej i urzędowej _ - wzywają w manifeście działaczki Ruchu Kobiet.

Czytaj więcej w Money.pl
Więcej władzy dla kobiet. Minister ujawnia plan Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania chciałaby m.in., aby firmy informowały w sprawozdaniach o liczbie kobiet w zarządach.
PO chwali swoje listy. Kobiet jest tam aż... 42 proc. kandydatów na listach wyborczych PO to kobiety, 14 pań jest liderkami list.
Kobietom będzie lepiej dopiero za 40 lat? Prośby o zmiany nic nie dają. Bruksela ma dość czekania. Ukróci męską dominację?
Tagi: janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz