Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Paweł Tamborski chwali decyzję w sprawie OFE

0
Podziel się

Do tej pory rynek kapitałowy funkcjonował na pewnego rodzaju kroplówce i było jasne, że to wspomaganie wcześniej czy później zniknie - komentuje polityk.

Paweł Tamborski chwali decyzję w sprawie OFE
(Lech Gawuc/REPORTER)
bEqZzDYl

Presja podażowa akcji w przyjętym wariancie dotyczącym OFE będzie niższa niż w pierwotnie proponowanych rozwiązaniach, znika niepewność rynku - ocenił w rozmowie z dziennikarzami Paweł Tamborski, wiceminister skarbu.

_ Z pewnością presja podażowa akcji w przyjętym rozwiązaniu będzie niższa niż w pierwotnych założeniach. Do tej pory rynek kapitałowy funkcjonował na pewnego rodzaju kroplówce i było jasne, że to wspomaganie wcześniej czy później zniknie. Rynek nie lubi niepewności, a dzisiaj ta niepewność znika _ - powiedział Tamborski.

Rząd proponuje przeniesienie części obligacyjnej OFE do ZUS oraz dobrowolność między częścią akcyjną OFE a ZUS, ze składką 2,92 proc. i domyślnością po stronie ZUS. OFE nie będą mogły też inwestować w obligacje skarbowe ani gwarantowane przez Skarb Państwa.

bEqZzDYn
Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w OFE. Dziś o 13.00 poznamy szczegóły Czy rząd wybierze jeden z trzech znanych wariantów? A może przedstawi zupełnie nowy? Zobacz opinie ekonomistów i polityków.
ZUS przekazał do OFE 443,2 mln zł Od początku 2013 roku przekazano OFE 7 mld 262,72 mln zł. Transfery do OFE w 2012 roku wyniosły 8 mld 018,51 mln zł.
Przeniesienie pieniędzy z OFE do ZUS to grabież! _ 'Nie' dla nacjonalizacji tych pieniędzy i 'nie' dla wrzucenia ich do czarnej dziury. _
bEqZzDYO
emerytury
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)