Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pawlak chce wyjaśniać sprawę gazu innym kandydatom

0
Podziel się

Na razie wyjaśnień ministra wysłuchał Bronisław Komorowski.

Pawlak chce wyjaśniać sprawę gazu innym kandydatom
(kprm.gov.pl)
bDYyHxdx

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak chce spotkać się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i przewodniczącym SLD Grzegorzem Napieralskim ws. planowanej umowy gazowej z Rosją.

Spośród kandydatów na prezydenta Pawlak spotkał się w sprawie umowy gazowej z p.o. prezydenta Bronisławem Komorowskim.

_ - Teraz oczekuję na odpowiedź w tej sprawie od pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Napieralskiego. Jeżeli inni kandydaci, jak pan Andrzej Olechowski czy Marek Jurek będą chcieli na ten temat porozmawiać, to jestem do dyspozycji, by przekazać im te informacje _ - zaznaczył wicepremier.

bDYyHxdz

Powiedział też, że resort gospodarki nadal koresponduje z Komisją Europejską w sprawie porozumienia nt. dostaw rosyjskiego gazu do Polski. - _ Okazało się, że administracja UE potrzebowała dokumentów źródłowych, by lepiej to zrozumieć _- wyjaśnił.

Pytany, kiedy najwcześniej mogłoby dojść do podpisania umowy, odpowiedział: _ W tej chwili nie ma pośpiechu. Warto, żeby wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione. Sprawa ta była gorąco dyskutowana w Polsce i potrzebne jest wyjaśnienie wszystkich uwarunkowań _.

Pawlak pytany, czy gaz łupkowy może być realną alternatywną dla gazu Z Rosji, odpowiedział, że dopiero w maju odbędą się pierwsze odwierty, które mają dotrzeć do złóż.

_ - Na razie nie słyszałem o żadnym przypadku, który potwierdzałby możliwości techniczne wydobycia gazu łupkowego. Dopóki tego typu potwierdzenia nie będzie, trudno wiarygodnie oceniać zasoby tego gazu _ - powiedział wicepremier.

bDYyHxdF

Dodał, że nawet _ pozytywne odwierty _ oznaczają, że dopiero za 5-7 lat będzie możliwa eksploatacja tego gazu.

ZOBACZ TAKŻE:

bDYyHxea
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)