Notowania

Pawlak krytykuje RPP, za podwyżkę stóp

Minister gospodarki: jest szkodliwa dla polskiej gospodarki, może zaszkodzić ożywieniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak krytycznie ocenia styczniową podwyżkę stóp procentowych i sugeruje, aby Rada Polityki Pieniężnej powstrzymała się z decyzjami o kolejnym zaostrzaniu polityki pieniężnej, tak żeby nie zaszkodzić ożywieniu gospodarczemu.

_ - Styczniową decyzję RPP oceniam krytycznie. Jest ona szkodliwa dla polskiej gospodarki, nie uwzględnia tego, co robią EBC, FED czy Bank Anglii. Decyzja ta jest także podjęta pod wpływem zagranicznych instytucji finansowych, które już w ubiegłym roku podkreślały, że Polska będzie jedną z pierwszych gospodarek, które podniosą stopy procentowe _ - powiedział Pawlak.

_ - RPP powinna spojrzeć nie tylko na Polskę, ale także na to, co dzieje się w gospodarkach europejskiej i światowej, gdzie banki centralne próbują nadal utrzymać koniunkturę gospodarczą i także w Polsce starać się dobrą koniunkturę podtrzymać _ - dodał.

RPP na styczniowym posiedzeniu podniosła stopy procentowe o 25 pb, referencyjna stopa procentowa NBP wynosi 3,75 proc. w skali rocznej.

Czytaj w Money.pl

Tagi: podwyżka stóp procentowych, waldemar pawlak, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz