Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pawlak: Lepiej podnieść VAT niż podatek od dochodów

0
Podziel się:

Wicepremier uważa, że trzeba rozmawiać o zasileniu budżetu

Pawlak: Lepiej podnieść VAT niż podatek od dochodów
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bESSDreJ

Wicepremier Waldemar Pawlak oświadczył, że rząd nie przedstawił żadnego projektu podwyższania podatków. Szef PSL dodał jednak, że należy dyskutować o tym, jak zwiększyć dochody do budżetu.

Waldemar Pawlak zaznaczył, że choć Polska wyjątkowo dobrze radzi sobie z kryzysem gospodarczym, nie można zapominać o tym, co dzieje się w Europie i Stanach Zjednoczonych. Minister gospodarki powiedział, że utrzymanie tempa wzrostu gospodarczego czasem wymaga podejmowania niezbędnych decyzji.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

Szef doradców premiera Michał Boni zasugerował ostatnio, że rząd rozważa podniesienie niektórych podatków.Wicepremier Pawlak podkreślił, że do tej pory w tej sprawie nie wypowiedział się jednak minister finansów - Jacek Rostowski. Nikt nie otrzymał też od niego projektu bilansu budżetu na przyszły rok. Dlatego - zdaniem Pawlaka - nie należy się zamartwiać na wyrost.

bESSDreL

Według niego, łatwiej jest rozmawiać o podwyżce VAT-u niż o podniesieniu podatków od dochodów osobistych.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

Szef PSL jednocześnie zaznaczył, że państwo zbliża się do pewnych finansowych granic zapisanych w konstytucji. Takim progiem jest chociażby zapis o tym, iż zadłużenie nie powinno być większe niż połowa PKB. Dlatego - jak zaznaczył Pawlak - trzeba brać pod uwagę rozstrzygnięcia, które zapewnią stabilne funkcjonowanie państwa.

ZOBACZ TAKŻE:

bESSDrfm
KOMENTARZE
(0)