Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pawlak o Kaczyńskim: On chce nas podzielić

0
Podziel się:

Prezes PSL gościł na wojewódzkim zjeździe partii w Zielonej Górze.

Pawlak o Kaczyńskim: On chce nas podzielić
(kprm.gov.pl)

Wicepremier Waldemar Pawlak uważa, że PiS dąży do tego, żeby przywrócić polaryzację sceny politycznej. W ten sposób Pawlak odniósł się do pomysłu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zorganizowania debaty ekonomistów na temat gospodarczych propozycji PiS.

Prezes PSL, który gościł na wojewódzkim zjeździe tej partii w Zielonej Górze, przypomniał, że PSL proponowało konkretne rozwiązania podatkowe, np. możliwość bardzo uproszczonego rozliczenia dla małych podatników. _ Dziś CIT jest na poziomie 0,42 procenta, a gdyby wprowadzić 0,5 proc. dla podatników, to mieliby bardzo prosty sposób rozliczania podatku dochodowego, a równocześnie bardzo uprościłoby to funkcjonowanie firm, a także urzędów skarbowych _ - argumentował wicepremier.

Na stanowisko prezesa PSL w Lubuskiem delegaci wybrali ponowie Jolantę Fedak.

Pawlak chwalił _ dynamiczny charakter _ b. minister i przypomniał jej propozycje związane z _ uterenowieniem państwa _, czyli przenoszeniem siedzib kluczowych firm i instytucji w teren.

_ W dzisiejszych czasach można stosunkowo łatwo pogodzić potrzebę operacyjnego koncentrowania finansów, informacji w skali kraju, czy nawet europejskiej, czy światowej, ale równocześnie respektować te lokalne, regionalne interesy, potrzeby, marzenia i pozostawiać tutaj centrum zysku i formalną, prawną siedzibę firmy _ - podkreślił wicepremier.

Czytaj więcej w Money.pl
Platforma wyśmiewa propozycje Kaczyńskiego _ Gruszkami na wierzbie _ nazwała PO propozycje sformułowane przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Pawlak o gospodarce: "Sytuacja jest groźna" -_ Jeżeli firmy budowlane posypią się na dużą skalę, to zjawiska kryzysowe mogą być dużo bardziej niebezpieczne _- ocenia wicepremier.
Więcej od Kaczyńskiego obiecał chyba tylko Marcin P. Prezes w kwadrans wydał kilkanaście miliardów złotych - pisze Maciej Rynkiewicz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)