Notowania

waldemar pawlak
12.07.2011 08:59

Pawlak: Porozumieliśmy się z PO w sprawie spreadów

Na wczorajszym spotkaniu z posłem PO Sławomirem Neumannem, PSL uzgodniło wspólne rozwiązanie kwestii spreadów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Na wczorajszym spotkaniu z posłem PO Sławomirem Neumannem PSL uzgodniło wspólne rozwiązanie kwestii spreadów - poinformował szef resortu gospodarki. **

Negocjacje ze strony PSL prowadził Wiesław Rygiel - _ Obaj posłowie odpowiedzialni w swoich klubach za zgłoszone projekty zgodzili się, że dla dobra kredytobiorców, konieczne jest przygotowanie jednolitego rozwiązania _ - oznajmił Waldemar Pawlak.

Zapisy uzgodnionego projektu ustawy pozwolą kredytobiorcom spłacić rat bezpośrednio w walucie, w której został kredyt zaciągnięty. - _ Dzięki temu rozwiązaniu, wspólnemu dla dotychczasowych projektów PO oraz PSL, klienci banków nie będą musieli ponosić kosztów w formie spreadu _ - podkreślił wicepremier.

Ponadto, zgodnie z projektem PSL, na kredytobiorców, którzy skorzystają z proponowanych przepisów, banki nie będą mogły nakładać dodatkowych kosztów, ani stosować wobec nich innych ograniczeń.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t131994.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/sejm;zajmie;sie;spreadami;w;polowie;lipca,132,0,861828.html) Sejm zajmie się spreadami w połowie lipca
Posłowie ustalili też, że w komisji sejmowej procedowane będą zmiany zarówno w ustawie o kredycie konsumenckim, jak proponuje PO, jak również w Prawie bankowym, zgodnie z propozycją PSL. Ponadto uzgodnili, że regulacja obejmie wszystkich kredytobiorców, którzy mają kredyt denominowany.

Odnosząc się do braku zgody PO na propozycję dotyczącą spłaty kredytu według kursu średniego NBP wicepremier powiedział: _ Na tym etapie PO przyjęła tylko połowę propozycji PSL. Liczymy, że to jeszcze nie koniec _.

Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, na którym rozpatrywane będą oba projekty zaplanowano na dzisiaj.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t97436.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;chce;by;partie;schowaly;harcownikow,66,0,697154.html) Pawlak chce, by partie schowały harcowników Lider Ludowców spotka się dziś z prezydentem Bronisławem Komorowskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t141804.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/transfer;kluzik;troche;oszukanczy,78,0,851278.html) Transfer Kluzik "trochę oszukańczy" Takiego sformułowania użył Waldemar Pawlak, który krytykuje decyzję byłej szefowej PJN.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t141833.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/domagaja;sie;referendum;w;sprawie;atomowek,222,0,849630.html) Domagają się referendum w sprawie atomówek Pawlak: Trzeba rozważyć, czy 100 miliardów zł, które ma być przeznaczone na budowę elektrowni, można lepiej spożytkować.
Tagi: waldemar pawlak, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz