Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pawlak skomentował propozycje SLD. "To mieszanie"

0
Podziel się

- Od mieszania urzędami niczego nie przybędzie, tak jak od mieszania herbata nie staje się słodsza - wicepremier skomentował propozycje opozycji.

Pawlak skomentował propozycje SLD. "To mieszanie"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEahFkLF

PSL zajmuje się konkretnymi projektami gospodarczymi, które mają ułatwić funkcjonowanie gospodarki, a SLD zajmuje się _ mieszaniem _ - tak skomentował w w Szczecinie wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak niektóre z propozycji SLD zawartych w nowym programie partii.

Propozycje SLD dotyczą m.in. utworzenia ministerstwa przedsiębiorczości, trzech dużych okręgów gospodarczych, a także wprowadzenie trzeciej stawki podatkowej.

Pytany przez dziennikarzy o propozycję stworzenia ministerstwa przedsiębiorczości Pawlak powiedział: _ od mieszania urzędami niczego nie przybędzie, tak jak od mieszania herbata nie staje się słodsza - trzeba dosypać cukru. W PSL-u zwracamy uwagę na potrzebę rozwiązań praktycznych, a nie sprowadzania polityki do robienia zamieszania _ - stwierdził.

bEahFkLH

Pawlak dodał, że PSL zgłasza propozycje zmian, które ułatwią funkcjonowanie gospodarki. Chodzi o m.in. _ rozliczania VAT-u, w szczególności wprowadzenie rozliczania kasowego, a więc konkretne rozwiązanie, które pozwoli przedsiębiorcom przeciwdziałać kryzysowi. Mówimy też o decyzjach dotyczących specjalnych stref ekonomicznych, aby one stwarzały warunki wzrostu dużych inwestycji, które będą budowały pozycję Polski na arenie międzynarodowej _.

Według Pawlaka, _ Potrzebne są reformy dotyczące centrum funkcjonowania rządu, ale chodzi bardziej o sposób działania, bo widzieliśmy że problemem jest praktyka działania różnych urzędów, a nie same szczegóły rozwiązań prawnych. _

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/200/m131272.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sld;ma;recepty;na;kryzys;sa;trudne,83,0,1160275.html) *Miller zna recepty na kryzys. Są trudne * Sojusz Lewicy Demokratycznej opowiada się między innymi za powrotem do trzeciej stawki podatkowej dla najlepiej zarabiających. SLD postuluje także utworzenie trzech dużych okręgów gospodarczych - w okolicach Łodzi, Trójmiasta i Krakowa. - _ To jest spóźniony ruch. Dzisiaj trzeba wykorzystać te mechanizmy, które są i przedłużyć funkcjonowanie specjalnych stref ekonomicznych. Proponujemy przedłużenie bezterminowe. Nie potrzeba koncentrować tylko w kilku metropoliach możliwości rozwojowych _ - powiedział wicepremier.

Według Pawlaka, bezterminowe przedłużenie działalności stref pozwoliłoby inwestorom planować inwestycje w długim okresie czasu. - _ To byłby dobry pomysł dla naszego kraju, niewymagający nowych struktur, tylko wykorzystanie tych, które już istnieją _ - stwierdził.

bEahFkLN

Pawlak uczestniczył dzisiaj w otwarciu Parku Regionalnego Gryfino (Zachodniopomorskie) i był gościem zjazdu wojewódzkiego delegatów PSL, na którym wybierane są nowe władze partii w Zachodniopomorskiem.

Czytaj więcej w Money.pl
"Opozycja bez przekonujących pomysłów" Zdaniem socjologów, SLD i Solidarnej Polsce brakuje świeżych twarzy. - _ To są ciągle te same nazwiska, nie ma nikogo nowego _.
Pawlak będzie ich bronił przed Rostowskim - _ Ze strony ministerstwa gospodarki zaproponowaliśmy przedłużenie czasu funkcjonowania stref bezterminowo _ - powiedział wicepremier
Ostre słowa szefa Solidarności o Tusku Kilkadziesiąt tysięcy osób, w tym członkowie Solidarności z całej Polski, przybyło na Jasną Górę z 30. Pielgrzymką Ludzi Pracy.
bEahFkMi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)