Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pawlak stawia warunki Tuskowi. Chce dwa razy więcej

0
Podziel się:

Premier kompletuje rząd, a koalicjant wybiera resorty. Rolnictwo, praca i gospodarka to za mało.

Pawlak stawia warunki Tuskowi. Chce dwa razy więcej
(PAP/Tomasz Gzell)
bETMWtsl

Premier kompletuje rząd, a koalicjant wybiera resorty. I mimo wcześniejszych zapowiedzi, że PSL usatysfakcjonują trzy, którymi ludowcy kierowali dotychczas, Waldemar Pawlak najchętniej przygarnąłby cztery ministerstwa.

Taką propozycje złożył już premierowi Donaldowi Tuskowi. Premier na razie milczy, ale Waldemar Pawlak jest dobrej myśli. Tuz po wyborach zażądał trzech resortów, teraz sam chciałby pokierować dwoma resortami - środowiska i gospodarki._ - Premier podszedł do tej propozycji ze zrozumieniem - _twierdzi szef ludowców. PSL chce ponadto zatrzymać resorty pracy i rolnictwa.

Tymczasem premier Donald Tusk ma dziś ujawnić swoje plany dotyczące powołania nowego gabinetu. Szef rządu rozmawiał wczoraj na ten temat z prezydentem Bronisławem Komorowski w ramach powyborczych konsultacji.

bETMWtsn

Wcześniej, w wywiadzie dla tygodnika Polityka przedstawił koncepcję, by do końca polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej nie zmieniać ministrów.

W Pałacu Prezydenckim będą dziś kontynuowane oficjalne konsultacje polityczne w sprawie powołania nowego rządu. Bronisław Komorowski zaprosił na rozmowy liderów wszystkich partii, które dostały się do parlamentu. Przed południem do Pałacu Prezydenckiego przyjedzie Janusz Palikot a o 13 - tej szef PSL Waldemar Pawlak.

Co po wyborach? Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t161031.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dzis;poznamy;nowy;rzad;tuska;poleca;glowy,83,0,934995.html) Polecą głowy w rządzie Tuska. To już pewne Z teką ministra mają się pożegnać Katarzyna Hall i Cezary Grabarczyk. Zobacz, kto ich zastąpi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sawicki;o;wpr;to;zadna;reforma;to;zart;z;debaty,141,0,935053.html) "To żadna reforma, to żart z debaty" Minister rolnictwa zastrzega, że zabiera głos w swoim imieniu, a nie polskiej prezydencji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t130697.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/posiedzenie;pis;zamrazarka;marszalka;i;krzyz;na;sali;sejmowej,135,0,935047.html) Zamiast swoim wynikiem, zajęli się krzyżem Partia nie chce rozliczeń za przegrane wybory.
bETMWtsO
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)